Reklama

Sport: Turniej tenisa o Mistrzostwo Terespola (galeria)

Dzień 2 października 2022 roku zapisze się złotymi zgłoskami w historii terespolskiego tenisa. Wszystko zaczęło się od wystawy zorganizowanej w Prochowni  Terespol, a zatytułowanej "Tenis w Terespolu w roku jubileuszu Polskiego Związku Tenisowego", której to organizatorem był popularyzator tej dyscypliny Piotr Szyszkowski. Po tej uczcie duchowej tenisiści wraz z sympatykami zostali zaproszeni na Turniej Tenisa Mężczyzn w grze pojedynczej o Mistrzostwo Terespola.

Turniej z racji niesprzyjającej aury odbył się w hali Miejskiego Ośrodka Kultury. Do rywalizacji na korcie przystąpiło 8 zawodników, w tym najmłodsi adepci Jakub Machnowski i Jakub Łoś. Zawodnicy po losowaniu zostali podzieleni na dwie grupy, w których rozgrywali mecze „każdy z każdym” do jednego seta od stanu 2:2. Mecze grupowe dostarczyły zawodnikom i kibicom wielu pozytywnych emocji.

Tenisiści, którzy zajęli drugie miejsce w grupie zagrali w meczu o 3 miejsce. W tym pojedynku po bardzo wyrównanej i emocjonującej rywalizacji  lepszy okazał się Piotr Butrym, który pokonał Wiesława Żuka 7:5.

W finale spotkali się Piotr i Paweł Szyszkowscy. Od samego początku tego pojedynku wyczuwało się dużą koncentrację obu tenisistów, dzięki której wiele zagrań obfitowało w wysoki kunszt techniczno-taktyczny. Niemal do ostatniej piłki rywalizacja była mało przewidywalna, dopiero w ostatnim gemie spotkania przy podaniu Pawła senior rodu przełamał syna, i zwyciężył 6:4.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a trzech pierwszych pamiątkowe puchary i dyplomy. Na uwagę zasługuje bardzo dobra atmosfera podczas całego turnieju, i bardzo udany udział w nim najmłodszych tenisistów Jakuba Machnowskiego i Jakuba Łosia, którzy jak na pierwszy występ w kategorii seniorów zaprezentowali się bardzo dobrze, a taka postawa rokuje dobrze na przyszłość tenisa w Terespolu.

Na koniec organizator Piotr Szyszkowski podziękował wszystkim tenisistom za bardzo dobry udział w turnieju, jak również licznie przybyłym ich rodzinom i kibicom za wytrwałość i kulturalny doping.

Źródło / zdjęcia: Piotr Szyszkowski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama