Reklama

Biała Podlaska: Podsumowanie sezonu rowerowego w bialskiej jednostce

Zakończył się pierwszy sezon kiedy w bialskiej jednostce Policji pojawiły się policyjne patrole na rowerach. Prewencyjna służba na jednośladach sprawdziła się doskonale. Mocną stroną takiego rozwiązania jest możliwość szybkiego dotarcia w rejon trudno dostępny dla radiowozu.

Sezon letni jest dla policjantów czasem szczególnie wytężonej pracy. W tym roku po raz pierwszy na ulicach Białej Podlaskiej pojawiły się policyjne patrole na rowerach. Patrol na dwóch kółkach dbał o bezpieczeństwo na osiedlach mieszkaniowych, parkach jak też oczywiście na ścieżkach rowerowych. Policjanci pełnili służbę w tej formie przede wszystkim w miejscach, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy.

Dwa specjalnie oznakowane jednoślady zostały przekazane bialskiej jednostce przez KWP w Lublinie, natomiast osprzęt do rowerów jak też wyposażenie policyjnego patrolu zostały zakupione ze środków finansowych przekazanych bialskim Związkom Zawodowym przez Zasłużonych Członków IPA Regionu Biała Podlaska wspólnie z firmą IPS sp.z o.o. Dodatkowo specjalistyczne wyposażenie, które trafiło do policjantów patrolu rowerowego zostało zakupione w ramach nagrody jaką otrzymała Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej za zajęcie III miejsca w tegorocznej rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” w kategorii Najlepsza Instytucja.

W trakcie pełnionych służb mundurowi nie tylko oddziaływali prewencyjnie swoją obecnością, ale także podejmowali liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy. Stróże prawa zwracali uwagę między innymi na osoby spożywające alkohol w miejscach objętych zakazem oraz te, które zakłócały bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Mundurowi weryfikowali też zgłoszenia naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i sprawdzali miejsca gdzie najczęściej odnotowujemy wykroczenia uciążliwe społecznie. Zwracali też uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych, zarówno przez pieszych jak i właścicieli jednośladów. Sprawdzali również legalność posiadanych rowerów.

Był to pierwszy sezon rowerowy, jednakże ten rodzaj pełnienia służby sprawdził się już w wielu sytuacjach. Z pewnością wpłynął na wzrost bezpieczeństwa na lokalnych trasach rowerowych, w parkach i innych miejscach, z których korzystają mieszkańcy.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama