Reklama

Hrud: Podsumowali XIII Przygraniczny Konkurs „Tkactwo w dolinie Bugu i Krzny” (film) (galeria)

1 października Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej zaprosił do Hruda na podsumowanie XIII Przygranicznego Konkursu „Tkactwo w dolinie Bugu i Krzny”. W tegorocznej edycji konkursu swoje prace zgłosiło czterdziestu pasjonatów tkactwa. 

Co roku celem konkursu jest popularyzacja tkactwa i wzornictwa swojego regionu. W tegorocznej edycji konkursu uczestnicy mogli zgłaszać swoje prace w czterech kategoriach: perebory, gobeliny i kilimy, tkaniny wielonicielnicowe oraz w dowolnej tradycyjnej technice tkackiej.

Wyniki konkursu.

W grupie wiekowej dzieci i młodzież:

Nagrodę I stopnia otrzymała Amelia Radulska z Dobrzyniewa Dużego
Nagrodę II stopnia otrzymała Weronika Waszkiewicz z Hruda
Nagrodę III stopnia otrzymała Julia Rogacka z Hruda
Wyróżnienie – Anna Jówko oraz Weronika Popiełowska z Hruda

Dorośli w kategorii perebory:

Nagrodę I stopnia otrzymała Magdalena Papakul z miejscowości Mordy
Nagrodę II stopnia otrzymała Stanisława Kowalewska z Nowego Holeszowa
Nagrodę III stopnia otrzymała Zofia Jówko z Hruda
Wyróżnienie – Jakub Pietruczuk z Perkowic

Dorośli w kategorii gobeliny i kilimy:

Nagrodę I stopnia otrzymał Dariusz Kasiński z DPS Kozula
Nagrodę II stopnia otrzymała Jadwiga Domańska z miejscowości Sarniak
Nagrodę III stopnia otrzymała Justyna Misiejuk z DPS Kozula

Wyróżnienie – praca zbiorowa z DPS Kozula.

Dorośli w kategorii tkaniny wielonicielnicowe:

Nagrodę I stopnia otrzymała Katarzyna Daniewicz z Czarnej Wsi Kościelnej
Nagrodę II stopnia otrzymała Stanisława Kowalewska z Nowego Holeszowa
oraz Małgorzata Pepłowska z miejscowości Ruchna
Nagrodę III stopnia otrzymała Irena Skorupska z miejscowości Kamianki Czabaje
Wyróżnienia przyznano Anecie Flisiak z Abramowa

W kategorii dowolna technika tkacka tradycyjna:

Nagrodę I stopnia otrzymała Marta Barbara Bajko z Białegostoku
Nagrodę II stopnia otrzymała Agnieszka Hryniewska z miejscowości Mokre
Nagrodę III stopnia otrzymała Katarzyna Romaniuk z Białej Podlaskiej
Wyróżnienia otrzymali: Łukasz Zając z Warszawy, Warsztat tkacki „Stara Szopa”
ze Zbuczyna.

Nagrodę specjalną dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej otrzymała Danuta Radulska.

Wszystkie prace można było obejrzeć na wystawie, a spotkanie uświetniły występy gminnych zespołów ludowych „Barwinek” i „Sokotuchy”.

Nagrody w imieniu wójta Wiesława Panasiuka wręczał laureatom skarbnik gminy Biała Podlaska Krzysztof Radzikowski

 

Źródło: GOK w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama