Reklama

Sport: „Wschodnia Draka” – turniej brazylijskiego jiu-jitsu dzieci w Białej Podlaskiej (galeria)

1 października w hali sportowej IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej odbył się turniej brazylijskiego jiu-jitsu pod hasłem "Wschodnia Draka vol.1". Organizatorem wydarzenia była Akademia Shaka, a patronat honorowy nad nim sprawował Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.  

– Bardzo długa zajmuje się sportami walki, a moją największą pasją jest brazylijskie jiu-jitsu, dlatego chciałem zrobić coś dla dzieci, czego po prostu w tym mieście jeszcze nie było. Jest to sport wywodzący się z judo i w pewien sposób podobny do niego. Różnicą jest to, że kiedy walka przenosi się do parteru, to trwa ona cały czas. Jest to dyscyplina, która zawiera wiele elementów gimnastycznych i akrobatycznych, co świetnie wpływa na sprawność i rozwój dziecka – wyjaśnia Katarzyna Biegajło, organizatorka wydarzenia. 

W turnieju uczestniczyło ponad 70 młodych zawodników z Białej Podlaskiej, Radomia, Warszawy, Łęcznej, Piaseczna, Lublina i Garwolina.

– W zdrowym ciele zdrowy duch i mądry, dojrzały oraz waleczny. Pani Katarzyna Biegajło i wielu innych trenerów przede wszystkim wychowują młodzież,. Pokazują, jak mądrze, zdrowo i aktywnie można się rozwijać – mówi prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama