Reklama

„Mozaika” – wystawa malarstwa Grupy Artystycznej 1/14 (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 29 października 2022
, godz. 17:00
29 października (sobota) o godz. 17:00 w Galerii nad Warsztatem ETMUS (ul. Sidorska 117) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Artystycznej 1/14 pt. "Mozaika". 

Grupę Artystyczną “1/14” tworzą twórcy z całej Polski, których połączyły studia podyplomowe Malarstwo na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie.

Grupa przyjęła nazwę  “1/14”, ponieważ tę jedną grupę tworzy czternaście indywidualności, wyrażających się na swój własny sposób, używających wielości technik malarskich, skupiających się na różnorakich tematach. Jest jednak coś co ich łączy – to wspólna pasja, chęć samopoznania, artystycznego poszukiwania a przede wszystkim miłość na sztuki.

Swoje obrazy zaprezentują:

Grażyna Braun
Urodzona w Gdańsku a mieszkająca w Warszawie, pomimo tego, że zawsze marzyła o sztuce i jej studiowaniu jest radcą prawnym nie ustającym w swoim dążeniu do realizacji marzeń. Uczestniczyła w plenerze malarskim w Blizanowie w 2019 r. i w 2021 r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Zgodnie z mottem życiowym: „jak biec to do końca potem odpoczniesz”- próbuje nadgonić utracony czas w realizowaniu swoich marzeń, bo spełniony talent jest sensem ludzkiego życia.

Piotr Krukowski
Urodzony i zamieszkały w Międzyrzecu Podlaskim. Członek „Klubu Miłośników Sztuki” w rodzinnym mieście. Uczęszczał na zajęcia grafiki oraz rzeźby w Pracowniach Artystycznych DKŚ przy ul. Foksal w Warszawie. Uczestniczył w kilku wystawach zbiorowych w Polsce oraz jednej indywidualnej w Galerii ES w Międzyrzecu Podlaskim w 2020 r. Tematy do prac czerpie głównie z natury.

Marek Olędzki
Absolwent historii na UMK w Toruniu i koserwacji zabytkowego drewna na SGGW w Warszawie. Pracuje w ochronie i konserwacji zabytków. Maluje w technice olejnej lecz nie tylko. Inspiracje czerpie z otoczenia i życia w rejonie Bugu i Podlasia.

Wanda Szawuła
Absolwentka Wydziału Polonistyki UMCS w Lublinie, członkini Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Po farby i pędzle sięga z zamiłowaniem od kilku lat. Inspiracją są krajobrazy, martwa natura, elementy przyrody – ulubione tematy, które najchętniej przedstawia w technice akrylowej. Uczestniczy w plenerach, wystawach oraz we wspólnym malowaniu w Gminnym Domu Kultury w Cycowie, gdzie mieszka. To dla niej sposobność do przeżywania pozytywnych emocji, wymiany doświadczeń  oraz doskonalenia malarskiego warsztatu.

Gosia Hodara
Od najmłodszych lat fascynuje ją świat fauny i flory, zaś szczególną miłością darzy ptaki, które są głównym motywem wielu jej prac. Maluje obrazy olejne, akwarele oraz… stare meble. Tworzy również wzory tapet ściennych z motywami roślinnymi i zwierzęcymi. Kocha kolory.

Agata Dutkiewicz
Wieloletnia nauczycielka plastyki, organizatorka plenerów malarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Absolwentka WSH w Pułtusku na kierunku – plastyka, Członek Warszawskiego Stowarzyczenia Plastyków. Poszukiwaczka piękna we wszystkim oraz niemożliwej ilości kolorów świata.

Ewelina Ramotowska
Rodowita Podlasianka, mieszka i tworzy w Choroszczy, pracuje w Białymstoku. Arteterapeutka wierząca w uzdrawiającą moc sztuki, filolog i pedagog z nadwyżką energii. Jest współtwórczynią galerii w centrum kultury w swoim rodzinnym mieście, członkini grupy artystycznej 1/14, związana z białostocką niezależną galerią Marchand. 

Renata Gorączko
Malarka urodzona i zamieszkała w Sanoku. Wystawy: Centrum Kulturalne Przemyśl, Sanocki Dom Kultury „Kobiety Kreatywne”, Dom Kultury Puchatek Sanok, „Galeria Rynek 16” Sanok, Galeria Sztuki „Synagoga” Lesko, Międzynarodowa Wystawa Malarstwa Zamek Krasiczyn, Pagro Home Dekor Sanok „Biznes i Sztuka”, Galeria Sztuki Rymanów-Zdrój, 15 Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki BWA Ostrowiec Świętokrzyski. Nagrody: Nagroda Karpackie Biennale Sztuki w Krośnie 2011, III Nagroda WDK w Rzeszowie 2019.

Małgorzata Gorzel
hydrobiolog, plastyk, arteterapeuta. Na co dzień nauczyciel akademicki związany z Akademią Nauk Stosowanych W. Pola W Lublinie. Absolwentka Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania im. S. Wyspiańskiego (specjalność: techniki malarskie i pozłotnicze oraz witraż i szkło artystyczne) a także Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej (malarstwo). Laureatka nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zajęcie II miejsca w konkursie organizowanym przez Urząd Patentowy RP (projekt plakatu dotyczący ochrony własności przemysłowej).

Teresa Stasiak
Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Najważniejsze osiągnięcie – Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Malarskim „Zadra” organizowanym przez galerię Zadra w Warszawie w 2010 r., tytuł „Talent Artystyczny” w Konkursie „KULTURA 2011” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, III miejsce w XIV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli. Podglądając naturę i analizując zależności w niej występujące kreuje własne kompozycje barwne.

Ewelina Ura-Kamińska
Urodzona w Sandomierzu. Ukończyła filologię polską na KUL i studia podyplomowe z Grafiki i składu DTP na UMCS w Lublinie. Obecnie studentka inżynierskich studiów z projektowania wnętrz. Łączy miłość do malarstwa z konceptem graficznym i fotograficznym. Fascynuje ją natura ludzka, zmysły, emocje ukazane w abstrakcji tworzenia. Do zamiłowań należy również sfera przyrody oraz zależności w niej zachodzących: miejsce, forma, czas, przestrzeń.

Agata Szady
Członkini TPSP i wieloletnia uczestniczka ogniska plastycznego dla dorosłych. Maluje olejem, akrylem i akwarelą, a jej ulubione tematy to przyroda, szczególnie konie oraz specyficzne abstrakcje, w których można dopatrzeć się konkretnych kształtów. W obrazach ważne jest dla niej światło. Lublinianka całym sercem. Skończyła prawo na UMCS.

Dorota Sadowa
Poszukiwaczka rzeczy ostatecznych, czasem znajduje ołówek i papier, rzadziej farby i płótno.
Inspiracje dla swej sztuki znajduje na obrzeżach kultury i składowiskach odpadów. Duchowa przywódczyni ruchu artystycznego „Zmęczeni sztuką trzy” – statut w opracowaniu, nabór otwarty, strona w zabudowie karton-gips. Rdzenna mieszkanka wielkiej płyty.

Natalia Przesmycka
Architekt, nauczyciel akademicki na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Rysunek to dla niej drugi język, inspirowany dialektem pieśni o kulturach nieodkrytych, którym opowiada bogate wielowątkowe fabuły i wprowadza do świata swojej wyobraźni. Zaprasza w przestrzenie realistyczne nierealne.

Wystawę oglądać można od 29 października do 29 listopada 2022 r. (pn-pt 8.00-16.00, w inne dni po uzgodnieniu telefonicznym pod nr 517 407 049).

Organizator wystawy: Etmus
Partner wystawy: Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego

Źródło / plakat: Bialskie Centrum Kultury 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama