Reklama

Kryminałki: Sprzedając ubranko do chrztu, straciła ponad 2 tysiące złotych

34-latka została oszukana podczas sprzedaży internetowej. Nieświadoma zagrożenia zgodziła się na zaproponowany przez kupującego sposób przeprowadzenia transakcji. Dzięki odebranemu linkowi miała w szybki sposób otrzymać pieniądze za wystawiony towar. W efekcie z jej konta „zniknęło” ponad 2 tysiące złotych. Chrońmy swoje oszczędności nie korzystajmy z przesyłanych przez obce osoby linków, nie przekazujmy im również swoich danych logowania do bankowości internetowej.

Wczoraj do bialskiej komendy zgłosiła się mieszkanka gminy Biała Podlaska, która została oszukana podczas sprzedaży internetowej. Kobieta wystawiła do sprzedaży na portalu społecznościowym ubranka do chrztu. Szybko skontaktowała się z nią osoba zainteresowana zakupem. Kiedy obydwie strony doszły do porozumienia w kwestii transakcji, pokrzywdzona otrzymała na adres mailowy wiadomość z linkiem. Dzięki niemu w szybki sposób miała trzymać pieniądze za sprzedany towar.

Niestety otworzyła go akceptując wyskakujące okienko. Podała też swoje dane wrażliwe. To wystarczyło oszustowi, aby z rachunku zgłaszającej przelać ponad 2 tysiące złotych. Kiedy pokrzywdzona zorientowała się co się stało zgłosiła się na Policję. Teraz sprawcy szukają bialscy funkcjonariusze. Apelujemy też o rozwagę podczas transakcji internetowych.

Nie korzystajmy z linków, gdzie należy wpisać swoje dane oraz loginy i hasła do bankowości internetowej. Właśnie w taki sposób oszuści uzyskują dostęp do rachunku osoby, którą chcą oszukać i wyprowadzić zgromadzone na koncie oszczędności. Ostrożność podczas transakcji internetowych i ograniczone zaufanie wobec osób, które przesyłają tego typu linki może uchronić nas przed utratą pieniędzy.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama