Reklama

Jeden z Piłkarskich Turniejów Wolności odbył się w Międzyrzecu. Wkrótce wielki finał (film) (galeria)

1 października w Międzyrzecu Podlaskim został rozegrany kolejny turniej z serii "Piłkarskie Turnieje Wolności" organizowany przez Stowarzyszenie "Wczoraj. Dzisiaj. Jutro". W spotkaniu, które miało miejsce na miejskim stadionie, wzięły udział dziewczynki w kategorii U-12 oraz chłopcy w kategorii U-11.

W turnieju w Międzyrzecu wzięły udział drużyny:

Grupa A
AP Podlasie I Biała Podlaska
Victoria Parczew I
AMPLUS Łuków II
Orlęta Radzyń 2013

Grupa B
Krzna Rzeczyca
Grom Kąkolewnica
AP Podlasie III Biała Podlaska
LKS Milanów

Grupa C
Victoria Parczew II
Dwójka Międzyrzec Podlaski
Orlęta Radzyń 2012

Grupa D
Podlasie Biała Podlaska 2013
Lutnia Piszczac
Lobos Football Academy

Po mistrzostwo turnieju sięgnęła drużyna Podlasia i to ona pojedzie do Zamościa.

Najlepszy bramkarz – Jakub Celiński
Król strzelców – Antoni Błaszczyk
Nagroda Fair Play – Dwójka Międzyrzec Podlaski

Podobnie jak w Łomazach tak i w Międzyrzecu Podlaskim spotykamy patrona honorowego turniejów wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego. Pytamy o wrażenia z pobytu na międzyrzeckiej murawie. – Wspaniała atmosfera, doskonale przygotowane boisko – zauważa nasz rozmówca, który towarzyszy zawodnikom podczas każdego z sześciu etapów prowadzących do finału w Zamościu. – To ostatni turniej eliminacyjny przed wielkim finałem, w którym zagra dwadzieścia najlepszych drużyn. Ale każdy jest zaproszony, wszyscy, którzy uczestniczyli, opiekunowie, rodzice. To będzie wielkie święto piłki nożnej. 

Jak zauważa wiceminister, młodzi zawodnicy zasługują na wielkie uznanie. – Mają w sobie wielki potencjał, dużo serca, wspaniałe emocje i duże zaangażowanie. Również grają fair play. To takie małe ziomki, ale za trzy-cztery lata spokojnie będą mogli już iść dalej i godnie reprezentować Polskę na całym świecie – stwierdza Marcin Romanowski. – Coraz częściej w piłkę angażują się dziewczyny. To świetnie, że wszyscy potrafią wykorzystywać piłkę nożną, która jest czymś niesamowitym, ponieważ ma tu duże znaczenie zarówno wymiar drużynowy jak i indywidualny. To jest piękne w każdym sporcie, a w piłce nożnej w szczególności.

Już 9 października w Zamościu wielki finał Piłkarskich Turniejów Wolności, w którym wezmą udział zwycięskie drużyny z etapów w Łomazach i Międzyrzecu.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama