Reklama

Do kwestii młodzieżowej rady gminy powrócą w przyszłości

Do Gminy Międzyrzec Podlaski wpłynęła petycja o powołanie młodzieżowej rady gminy. Kwestia ta znalazła się w programie XLVII sesji w dniu 29 września, radni zadecydowali jednak, że utworzenie organizacji jest bezzasadne. Jak podkreślono natomiast, sprawa zostanie wzięta pod uwagę w przyszłości.

Sprawą zajmowała się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. – Jednogłośnie ustaliliśmy, że podchodzimy do tej petycji negatywnie, z tego względu, że na terenie gminy nie mamy szkół średnich, a głównie młodzież ze szkół średnich zajmuje się takimi młodzieżowymi radami gminy. Decyzja jest negatywna – poinformował przewodniczący komisji Łukasz Łosicki.

Powołanie rady młodzieżowej zostanie jednak wzięte pod uwagę w przyszłości. – Chciałbym zaznaczyć, że inicjatywa ta nie wyszła bezpośrednio od naszej młodzieży, tego typu wnioski wpływają masowo do samorządów. Istotnym argumentem, który przeważył decyzję, jest to, że powołanie tego typu rad ma szczególny sens w momencie, kiedy będą one rozpoczynały swoje funkcjonowanie od nowej kadencji samorządu – wyjaśnił zastępca wójta Michał Teofilski. – Myślę, że będziemy jeszcze do tych pomysłów wracać, jeśli chodzi o radę młodzieżową czy też radę seniorów, bo są to bliskie nam inicjatywy.

 

materiał: XLVII sesja RG Międzyrzec Podlaski z dnia 29 września 2022 r.
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama