Reklama

Kinga Linkiewicz wyśpiewała pierwsze miejsce na festiwalu w Grecji! (galeria)

Kinga Linkiewicz, reprezentująca Akademię Bialską, po raz kolejny zadziwiła swoim głosem i talentem Europę. Podczas Międzynarodowego Festiwalu "The Crown of Orfeus" w Grecji zdobyła pierwsze miejsce i otrzymała nominację do reprezentowania Polski na festiwalu w Kazachstanie. Przyłączamy się do gratulacji!

To już ósmy kraj, z którego zdolna wokalistka powróciła zdobywając pierwsze miejsce. – Nie ma nic wspanialszego na ziemi od spełniania marzeń i samorealizacji połączonej z rozwojem – zauważa Kinga Linkiewicz. Do tej pory swoim głosem urzekła już Bułgarię, Białoruś, Włochy, Rumunię, Węgry, Francję i Hiszpanię. – Sukces osiągnięty w Grecji jest dla mnie kolejnym cudownym doświadczeniem, czymś nieprawdopodobnym. Czasem ciężko mi w to wszystko uwierzyć, że mam już tyle sukcesów za sobą. 

Jak podkreśla, swój występ w Grecji zawdzięcza wsparciu finansowemu Akademii Bialskiej w Białej Podlaskiej, którą reprezentowała podczas festiwalu. – To niesamowite móc reprezentować Akademię Bialską za granicą jako jedyna wokalistka z Polski – podkreśla wokalistka. Sukces przyniósł jej utwór „Arcade”, z którym Duncan Laurence wygrał w 2019 r. Eurowizję.

Po zwycięstwie otrzymała od jury nominację do reprezentowania Polski na festiwalu w Kazachstanie. – Nie podjęłam jeszcze decyzji, czy jestem gotowa reprezentować Polskę w Kazachstanie. To jest duża odpowiedzialność. Takie propozycje od jury zdarzają się bardzo rzadko, to jest ogromne wyróżnienie i nie chciałabym odrzucać szansy, którą dostałam. Festiwal jest już w listopadzie, dlatego zostało bardzo mało czasu na przygotowanie. Teraz chcę się skupić na studiach, jak również codziennych treningach wokalnych. Bardzo ważny jest dla mnie rozwój osobisty, praca z trenerem wokalnym nad głosem. Jeśli nie zdecyduję się na wyjazd do Kazachstanu mam już plan na kolejny festiwal za granicą w troszkę późniejszym terminie – przybliża plany Kinga.

 

 

materiał, zdjęcia: Kinga Linkiewicz
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama