Reklama

Bezpłatne badania w ramach „Białej Niedzieli” w Łomazach (film) (galeria)

25 września mieszkańcy Łomaz mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań w ramach Białej Niedzieli, na którą do Zespołu Placówek Oświatowych zaprosili wójt gminy Łomazy oraz komendant I Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie. O wydarzeniu rozmawiamy z sekretarz gminy Łomazy Marianną Łojewską.

Gmina Łomazy zaprosiła do siebie specjalistów z I Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie, którzy umożliwili pacjentom bezpłatne przebadanie się oraz skorzystanie z porad i konsultacji dotyczących własnego zdrowia.

Mieszkańcy mogli spotkać się z dermatologiem, kardiologiem, neurologiem, pulmonologiem, chirurgiem – urologiem, laryngologiem, ortopedą, geriatrą, ginekologiem, okulistą i optykiem. Była też możliwość wykonania badań dodatkowych takich jak EKG, zmierzenie ciśnienia, spirometria (pojemność życiowa płuc), badanie poziomu cukru we krwi, cytologia szyjki macicy, komputerowe badanie wzroku i badanie słuchu. – Mamy dzisiaj dziesięciu specjalistów, którzy obsługują naszych pacjentów z terenu gminy. Inicjatywa realizowana jest od wielu lat, pomysł należy do wójta Jerzego Czyżewskiego, który zauważył taką potrzebę – wyjaśnia sekretarz gminy Marianna Łojewska. – Zainteresowanie Białą Niedzielą jest duże. Ludzie korzystają, ponieważ jest blisko i można bez dłuższej kolejki uzyskać konsultacje dotyczące zdrowia. Przy każdym z gabinetów od rana są już kolejki. 

materiał: Radio Biper Gmina Łomazy
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama