Reklama

Międzyrzec: Podwójny jubileusz: 35-lecie Scholi par. św. Mikołaja oraz 15-lecie Chóru Veritatis (film) (galeria)

25 września w kościele pw. św. Mikołaja odbył się piękny jubileuszowy koncert z okazji 35-lecia Scholi oraz 15-lecie Chóru Veritatis. Wokaliści i instrumentaliści zaprezentowali najpiękniejsze pieśni z własnego repertuaru. Koncert był jednocześnie okazją do wspomnień o początkach działalności scholi, nie zabrakło również słów uznania i wręczenia upominków.

Schola parafii Świętego Mikołaja istnieje od 1987 r., a inicjatorem jej powstania był Zdzisław Frydrychowski. W swoim repertuarze posiada ponad 250 pieśni i piosenek religijnych, którymi ubogaca niedzielne msze święte w parafii. Przy scholi działa wieloinstrumentalna orkiestra, którą tworzą zarówno dorośli, jak i młodsi członkowie zespołu. Śpiewom towarzyszą m.in. gitary, skrzypce, saksofony, bębenki, flety, kontrabas i instrumenty perkusyjne. W ramach grupy działają sekcje psałterzystów i lektorów.

Chór Veritatis powstał w 2007 r. kiedy to do duetu Barbary Kalinowskiej i Marzeny Filipowicz dołączyła Magda Nowosielska. Z biegiem lat dołączały do nich kolejne osoby, obecnie śpiewa w nim 20 osób.

Krótka relacja filmowa na profilu społecznościowym Radia Biper:
Pieśń w wykonaniu jubilatów <<==>> LINK

Wspólny śpiew i gra ku chwale Pana sprzyja nie tylko rozwojowi duchowemu, ale też nawiązywaniu przyjaźni, rozwijaniu talentów i tworzeniu cudownych wspomnień na całe życie – podkreślają członkowie zespołu. – Przez te wszystkie lata działalności naszych chórów byliśmy świadkami wielu wydarzeń. W naszym życiu prywatnym pojawiały się lepsze i gorsze momenty. Były to chwile radosne, podniosłe, wzruszające, dające nadzieję. Nieraz pojawiało się zmęczenie, strach, smutek, niepewność, gorsze dni. W tych wszystkich okresach, ułamkach naszej codzienności, był z nami Pan Jezus.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Anna Ostapiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama