Reklama

Grabanów: XV Jubileuszowa konferencja Centrum Dialogu Rotary (film) (galeria)

24 września w Hotelu Polonia w Grabanowie (gm. Biała Podlaska) odbyła się XV jubileuszowa konferencja Centrum Dialogu Rotary. Temat panelu brzmiał: "Racja stanu Polski. Konteksty międzynarodowe onegdaj i dziś". 

 

Rację stanu w różnych aspektach międzynarodowych omawiali eksperci w swoich dziedzinach: Prof. Agnieszka Legucka – Rosja i obszar postradziecki;  Prof. i Ambasador Tytularny Jerzy Maria Nowak – NATO i USA, Prof. Arkadiusz Andrzej Stempin – Niemcy i UE, Red. Jarosław Kociszewski, ekspert Fundacji Stratpoints – Bliski Wschód. Moderatorem dyskusji i prowadzącym był  Rektor ABiF Vistula prof. Wawrzyniec Konarski.

– Centrum Dialogu Rotary, to przede wszystkim miejsce do wymiany poglądów i zdobywania wiedzy, jeżeli jest to możliwe, również do ustalenia wspólnego stanowiska. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe i konieczne. Ciekawym zagadnieniem poruszanym na tej konferencji jest racja stanu Polski, ale nie tylko w obrębie granic nam najbliższych, ale również jak wygląda racja stanu naszego kraju w odniesieniu do Pacyfiku, gdzie wydaje się nam miejscem totalnie odległym i nas nie dotyczy – mówi Janusz Matusiak, prezydent Rotary Club Biała Podlaska. 

Konferencja połączona była z 15-leciem Rotary Club Biała Podlaska. Dopełnieniem programu była wystawa obrazów Sylwii Kalinowskiej oraz Michała Bacy.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama