Reklama

Rakowiska: Dzień Przedszkolaka w Zaczarowanej Krainie (galeria)

Co roku w całej Polsce, 20 września Przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Celem święta jest podkreślenie znaczenia oraz popularyzacja wychowania przedszkolnego w rozwoju i edukacji dzieci.

Wychowankowie Przedszkola im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach uczciły to święto bawiąc się wesoło, śpiewając ulubione piosenki oraz biorąc udział w różnych zabawach integracyjnych. W zabawie udział wzięły Jeżyki i Misie. Inicjowane zabawy wśród dzieci w grupie trzylatków i czterolatków to różnorodne zabawy ruchowe: „Maszynista Zuch”, „Czu czuł a”, „Limbo” i „Taniec Mai”. Zabawy przeplatane były spontanicznym tańcem oraz konkursami o tematyce przedszkolnej. Natomiast dwie starsze grupy, Skrzatów i Gumisiów rozwiązały Quiz pt. „Wiedza Przedszkolaka”. Tańce i zabawy odbyły się w scenerii przedszkolnego świata „Zaczarowanej Krainy”. Były też drobne upominki, pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.

– Serdecznie dziękujemy Rodzicom Przedszkolaków, którzy zaangażowali się w zorganizowanie poczęstunku obfitującego w owoce, napoje, musy, pączki, ciasta i cukierki. Dzięki owocnej współpracy rodziców z personelem, dzieci już na początku roku przedszkolnego poczuły się wyjątkowo i magicznie. Uroczystość Dnia Przedszkolaka udała się znakomicie, a radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta – podsumowują organizatorzy wydarzenia. 

Tekst: Edyta Paszkowska
Zdjęcia: Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama