Reklama

Gmina Łomazy rozpoczyna realizację inwestycji wodno-kanalizacyjnej

Na terenie gminy Łomazy rozpoczęła się realizacja inwestycji dofinansowanej ze środków Polskiego Ładu, ukierunkowanej na modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Samorząd podpisał już umowę z wykonawcą.

Wykonawcą projektu „Modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Gminie Łomazy” jest firma Investmil Sp. z o.o. z Milanowa, z którą Gmina Łomazy podpisała już stosowną umowę. 

W ramach inwestycji zostanie przeprowadzony m.in. remont instalacji technologii stacji uzdatniania wody i montaż instalacji fotowoltaicznej, wymianie ulegną złoża do filtracji wody, wybudowana zostanie stacja podwyższenia ciśnienia wody, modernizacja obejmie również przepompownię i rozbudowę kanalizacji.

Na ten cel samorząd przeznaczył  5.315.553,24 zł, z czego kwota 3.800.000 zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Po zakończonej realizacji projektu gmina spodziewa się znacznego obniżenia kosztów energii i eksploatacji SUW w Łomazach oraz zwiększenia wydajności istniejącej sieci wodociągowej. Dla mieszkańców oznacza to przede wszystkim poprawę jakości wody oraz usług związanych z jej dostawą.

 

materiał, zdjęcie: Gmina Łomazy
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama