Reklama

Kalejdoskop Funduszu Sołeckiego Gminy Biała Podlaska: Julków – Zacisze

Julków - Zacisze. Łącznie mieszka w sołectwie 196. mieszkańców na dzień 21 września 2022 roku. Działka rekreacyjno-wypoczynkowa to miejsce w które pieniądze z Funduszu Sołeckiego inwestują mieszkańcy.

Julków – Zacisze (155. mieszkańców w Julkowie i 41. mieszkańców w Zaciszu na dzień 21. września 2022r)
Coraz chętniej wybierana miejscowość pod budowę własnego domu z dużym podwórkiem lub ogródkiem. Miejscowi wiedzą też, że nie samą pracą człowiek żyje. Od kilku lat trwa inwestowanie w ogólnodostępną działkę rekreacyjno-wypoczynkową. W tym roku urokliwe miejsce wzbogaci się stół do tenisa (koszt ponad 5. tys zł.) i karuzelę dla dzieci (koszt prawie 4,8 tys zł). Kontynuowana jest budowa wiaty, w tym roku na ten cel zaplanowano ponad 9 tys zł.

Największa gmina Powiatu Bialskiego. Obecnie liczy prawie 15. tysięcy mieszkańców. Okala wianuszkiem miasto Biała Podlaska. Ma też jeden z największych budżetów gminnych – w tym roku po ostatnich aktualizacjach dochody sięgają kwoty 72 mln zł, wydatki prawie 83 mln zł. Mowa o Gminie Biała Podlaska. To 41. sołectw i miejscowości i w każdej z nich zaplanowano i realizuje się zadania inwestycyjne w ramach budżetu gminy i Funduszu Sołeckiego (FS) na rok 2022. Właśnie FS postanowiliśmy poświęcić nieco uwagi. Oto najciekawsze z zaplanowanych i realizowanych w tym roku przedsięwzięć w ramach sołeckich pieniędzy. W roku 2022 cały FS w Gminie Biała Podlaska ma wartość ponad 1 mln zł.

Jedno z najciekawszych, zacisznych i nadal rozbudowywanych miejsc wypoczynkowo-rekreacyjnych na terenie Gminy Biała Podlaska w Julkowie – Zaciszu

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama