Reklama

Kalejdoskop Funduszu Sołeckiego Gminy Biała Podlaska: Hrud

Hrud. 566. mieszkańców na dzień 21 września 2022 roku. Dzięki Funduszom Sołeckim miejscowość wzbogaca się o chodnik. Jest około 750 metrów a już niebawem będzie półtora kilometra deptaka. Sołectwo nie zapomina o swojej jednostce OSP. W tym roku z Funduszy Sołeckich zakupiony zostanie dodatkowy sprzęt do gaszenia pożarów.

Hrud. (566 mieszkańców na dzień 21. września 2022r)
Najdalej na północ położona miejscowość gminy. Dobry dojazd drogą wojewódzką powoduje jednak, że i ta lokalizacja jest coraz częściej wybierana przez nowych osadników. Na miejscu szkoła, klub kultury, sklepy, kościół i kilku przedsiębiorców. Miejscowość czeka budowa II etapu chodnika (koszt ponad 32. tys zł z Funduszu Sołeckiego plus 250. tys zł z budżetu Gminy).
I etap powstał rok temu, długość ok. 750. metrów, od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 811 w kierunku Szkoły Podstawowej im. Błogosławionych Męczenników Podlaskich. II etap budowy chodnika polegać będzie na kontynuacji odcinka przy głównej drodze wioski. Od szkoły w stronę kościoła pw. Zwiastowania NMP. W tym roku powstanie projekt, fizyczna budowa chodnika nastąpi w roku 2023. Odcinek który pozostaje do wykonania ma ok. 700. metrów długości.
Nie zapomniano o strażakach, miejscowa OSP za kwotę 4 i pół tys zł zakupi dodatkowy sprzęt do gaszenia pożarów.

Największa gmina Powiatu Bialskiego. Obecnie liczy prawie 15. tysięcy mieszkańców. Okala wianuszkiem miasto Biała Podlaska. Ma też jeden z największych budżetów gminnych – w tym roku po ostatnich aktualizacjach dochody sięgają kwoty 72 mln zł, wydatki prawie 83 mln zł. Mowa o Gminie Biała Podlaska. To 41. sołectw i miejscowości i w każdej z nich zaplanowano i realizuje się zadania inwestycyjne w ramach budżetu gminy i Funduszu Sołeckiego (FS) na rok 2022. Właśnie FS postanowiliśmy poświęcić nieco uwagi. Oto najciekawsze z zaplanowanych i realizowanych w tym roku przedsięwzięć w ramach sołeckich pieniędzy. W roku 2022 cały FS w Gminie Biała Podlaska ma wartość ponad 1 mln zł.

 Jednostka OSP w Hrudzie

Chodnik w Hrudzie wybudowany i służący mieszkańcom I etap deptaka przez wieś

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama