Reklama

Reklama

Kalejdoskop Funduszu Sołeckiego Gminy Biała Podlaska: Cełujki

Cełujki. 255 mieszkańców na dzień 21 września 2022 roku. Fundusze Sołeckie kierowane są tu głównie na doposażanie i modernizację świetlicy wiejskiej i jej otoczenia.

Posłuchaj ważnego spotu:

Cełujki. (255 mieszkańców na dzień 21. września 2022r)
Miejscowi od lat środki z Funduszu Sołeckiego kierują na modernizację, wyposażenie i otoczenie świetlicy wiejskiej. Tak jest i w tym roku. Zaplanowano wykonanie długo oczekiwanego ogrzewania świetlicy (koszt ok. 11 tys zł). Planowane przedsięwzięcia wychodzą już poza obiekt. W tym, roku na przykład w realizacji znajduje się ułożenie kostki przed świetlicą (koszt ok. 11.3 tys zł).

Gmina Biała Podlaska. Największa gmina Powiatu Bialskiego. Obecnie liczy prawie 15. tysięcy mieszkańców. Okala wianuszkiem miasto Biała Podlaska. Ma też jeden z największych budżetów gminnych – w tym roku po ostatnich aktualizacjach dochody sięgają kwoty 72 mln zł, wydatki prawie 83 mln zł. Mowa o Gminie Biała Podlaska. To 41. sołectw i miejscowości i w każdej z nich zaplanowano i realizuje się zadania inwestycyjne w ramach budżetu gminy i Funduszu Sołeckiego (FS) na rok 2022. Właśnie FS postanowiliśmy poświęcić nieco uwagi. Oto najciekawsze z zaplanowanych i realizowanych w tym roku przedsięwzięć w ramach sołeckich pieniędzy. W roku 2022 cały FS w Gminie Biała Podlaska ma wartość ponad 1 mln zł.

Świetlica Wiejska w Cełujkach obecnie

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama