Reklama

Gm. Biała Podlaska: Przekazali laptopy dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR (galeria)

22 września w Szkole Podstawowej im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Sworach odbyło się przekazanie pierwszej partii 29 laptopów dla uczniów z gminy Biała Podlaska, które zostały zakupione w ramach projektu "Granty PGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym". 

Przez blisko rok uczniowie i rodzice mogli składać do szkół oświadczenia, które następnie gmina zbierała i przygotowywała na ich podstawie wniosek o przyznanie dofinansowania na zakup potrzebnego sprzętu. Po przyznaniu dotacji sprzęt został zakupiony i zostaje rozdysponowywany wśród zakwalifikowanych do programu osób. Laptopy podczas spotkania w Sworach przekazywali dzieciom i rodzicom skarbnik gminy Biała Podlaska Krzysztof Radzikowski oraz sekretarz gminy Grażyna Majewska. Warunkiem odbioru sprzętu było podpisanie umowy zobowiązującej z rodzicem, że laptopy przez dwa lata nie będą odstąpione w drodze sprzedaży komuś innemu. 

– Laptopy mają pomóc  w rozwoju cyfrowym dzieci i umożliwić im korzystanie z oprogramowania oraz zapewnić dostęp do Internetu. Komputery zostały zakupione wraz z oprogramowaniem, systemem Windows i całym oprzyrządowaniem. Myślę, że będą z pożytkiem wykorzystane do edukacji i rozwoju, a jeżeli zajdzie taka koniczność, także do nauki zdalnej – mówi Krzysztof Radzikowski, skarbnik gminy Biała Podlaska. 

Łącznie w gminie Biała Podlaska przekazanych zostało aż 63 komputery o łącznej wartości 162 tys. zł. Środki te pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata  2014-2020 w ramach projektu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”.

– Laptop będę wykorzystywać oczywiście do nauki, ale także, aby miło spędzić czas w Internecie, czy aby obejrzeć filmy lub pograć w gry – mówi uczennica Szkoły Podstawowej w Sworach Amelia Przybyłowska.

Pozostałe 34 laptopy zostały przekazane dzień później, 23 września podczas spotkania w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ciciborze Dużym w którym uczestniczył również wójt gminy Wiesław Panasiuk

Gmina Biała Podlaska nie pierwszy raz korzystała ze środków z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na zakup sprzętu komputerowego. W ramach innej dotacji gmina zakupiła już wcześniej 90 laptopów. 

Przekazanie laptopów w Szkole Podstawowej im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Sworach.

Przekazanie laptopów w w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ciciborze Dużym

Zdjęcia: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama