Reklama

Rolnicy z Piszczaca podziękowali za tegoroczne plony (galeria)

18 września mszą świętą w kościele parafialnym rozpoczęły się dożynki gminno-parafialne gminy Piszczac, na które zaprosili wójt Kamil Kożuchowski oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu. W trakcie wydarzenia na Placu Rynek odbyła się tradycyjna ceremonia przekazania i dzielenia chleba, na scenie zaprezentowali się artyści z regionu, a wieczór uświetniła swoim występem Kapela Taaka Paka z Parczewa. Pomimo deszczowej aury goście dopisali i wspólnie bawili się do późnych godzin wieczornych. Radio Biper objęło uroczystość patronatem medialnym. Niebawem film z wydarzenia.

Po mszy świętej w kościele parafialnym w Piszczacu, którą sprawował ks. Michal Oleszczuk, korowód dożynkowy przemaszerował na plac imprezowy – po raz pierwszy na zrewitalizowany Plac Rynek, gdzie nastąpiło przekazanie i dzielenie chleba. Rolę tegorocznych starostów dożynkowych przyjęli Marzena i Mirosław Szelest z Dobrynki i to oni przekazali wypiek z piszczackich zbóż na ręce wójta Kamila Kożuchowskiego prosząc o sprawiedliwe dzielenie bochna pomiędzy wszystkich mieszkańców gminy, tak by nigdy nie zabrakło go na żadnym stole.

Delegacje poszczególnych sołectw zaprezentowały się przed uczestnikami dożynek, którzy mogli podziwiać bogato dekorowane wieńce i barwne stroje reprezentantów. W tym roku wieńce przygotowało piętnaście sołectw: Chotyłów, Dobrynka, Kościeniewicze, Ortel Królewski, Piszczac, Piszczac Kolonia, Piszczac Pierwszy, Drugi i Trzeci, Połoski, Połoski Stare, Popiel, Trojanów, Zahorów i Wólka Kościeniewicka Janówka. Każdemu z nich, doceniając trud pracy włożony w jego przygotowanie, przyznano nieoficjalnie tytuł najpiękniejszego bez organizacji specjalnego konkursu. 

Zaproszeni goście skierowali kilka słów do zgromadzonych, a na scenie zaprezentowali się artyści z regionu.  W parkowych plenerach sołectwa rozstawiły stoiska promocyjne, na których znaleźć można było zarówno przepyszne potrawy i przekąski kuchni regionalnej jak i piękne rękodzieło ukazujące bogactwo tradycji i talent mieszkańców poszczególnych wiosek.

Ze sceny popłynęły dźwięki muzyki Kapeli Taaka Paka z Parczewa, a o muzyczną oprawę wieczornych godzin zadbał DJ. Uczestnicy dożynek dopisali, a atmosfera przez cały dzień, pomimo kapryśnej, deszczowej i chłodnej aury, była naprawdę gorąca. 

Piszczacka impreza zakończyła cykl dożynek na terenie powiatu bialskiego.

 

materiał: Radio Biper Gmina Piszczac
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama