Reklama

Podedwórze: Dożynki gminno-parafialne (galeria)

Gmina Podedwórze zaprosiła na Dożynki gminno-parafialne, które miały miejsce w dniu 18 września. Uroczystości rozpoczęła msza w intencji rolników odprawiona w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. W trakcie uroczystości, która odbywała się przy ZPO w Podedwórzu, przewidziano liczne występy artystyczne i koncerty, a na dzieci czekały bezpłatne dmuchany plac zabaw i liczne atrakcje. Radio Biper objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Tuż po mszy, z kościoła wyruszył korowód dożynkowy. Na placu szkolnym, uroczystego otwarcia dożynek dokonała wójt Podedwórza, Monika Mackiewicz-Drąg. Po części oficjalnej, przekazaniu chleba dożynkowego, prezentacji wieńców, wystąpieniach gości i odczytanych listach intencyjnych rozpoczęły się występy dzieci i młodzieży.

Na scenie zaprezentowała się Grupa teatralna „Zielono mi”, Zespół Śpiewaczy z Rozwadówki, zespół „Mołodyczki” z Ukrainy, Chóry z Dubicy, zespół „Cygańskie Rytmy” z Hańska, zespół „Kanka Franka” i zespół „The Monsters”.

Wśród atrakcji dożynek znalazły się wspomniane już darmowe dmuchańce i animacje dla dzieci, lody, popcorn i wata cukrowa, tatuaże z henny i warkoczyki, stoisko Krainy Rumianku, stoisko gastronomiczne restauracji Smacznego, stoiska kół gospodyń wiejskich.

materiał: Radio Biper Podedwórze
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama