Reklama

Łomazy: Piłkarski Turniej Wolności (film) (galeria)

Gmina Łomazy wspólnie z klubem sportowym Niwa Łomazy oraz Gminą Piszczac zaprosiła zawodników i kibiców na miejscowy stadion, gdzie w dniu 18 września drużyny w kategorii wiekowej U11 rozegrały "Piłkarski Turniej Wolności" organizowany przez przez Stowarzyszenie "Wczoraj, Dzisiaj, Jutro". Imprezie towarzyszyły dodatkowe atrakcje w postaci piłkarskich animacji, konkursów i warsztatów. Projekt został objęty patronatem wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego, a środki na jego realizację pochodzą z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Inicjatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Wczoraj. Dzisiaj. Jutro”, patronem honorowym natomiast wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. – Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu jest możliwe aktywizowanie młodych ludzi, którzy zamiast siedzieć przed komputerem uprawiają sport. To jest wspaniałe. Jest z nami LukiPoland, który choć sam jest tiktokerem, potrafi odciągnąć dzieci od komputera, smartfona i przyprowadzić je tutaj, w takie miejsce jak Łomazy i wiele miejsc na Lubelszczyźnie, gdzie rozgrywamy turnieje. Już dziś zapraszamy na wielki finał do Zamościa, zawodników z drużyn, rodziców, opiekunów – zaprasza Marcin Romanowski. Sam, jak przyznaje, w piłkę grywa bardziej od święta wybierając pozycję pomocnika lub obrońcy, a najchętniej uprawia turystykę wysokogórską.

Turniej w Łomazach został rozegrany na odnowionym, świetnie prezentującym się, funkcjonalnym boisku Niwy Łomazy. – Gmina Łomazy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „Wczoraj. Dzisiaj. Jutro” oraz Ministerstwem Sprawiedliwości jest jedną z gmin, gdzie odbywają się turnieje lokalne. Dzisiaj dwanaście drużyn z terenu województwa spotyka się, by rozegrać ze sobą turniej – wyjaśnia wójt Jerzy Czyżewski. – Dwa lata temu obiekt, na którym się znajdujemy, został przebudowany dzięki środkom Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Boisko zostało przebudowane, odwodnione, nawodnione, powstała również bieżnia lekkoatletyczna dookoła niego. Mamy trybuny, skatepark, siłownię plenerową i plac zabaw. Ważnym elementem tej infrastruktury jest również wiata, a w niej miejsce obsługi turysty, w której znajdują się atrakcje turystyczne gminy. Osoby przybywające do nas mogą tu znaleźć miejsca, w których mogą się spotkać i odpocząć, jest węzeł sanitarny. Jest także budynek, w którym piłkarze Niwy przygotowują się podczas treningów i meczy w ramach swojej klasy. 

Do turnieju przystąpiły tego dnia drużyny:

Grupa A
– Niwa Łomazy – dziewczynki
– Dobryń
– AT Champion  Biała Podlaska

Grupa B
– BKS Lublin
– Orlęta Radzyń
– Niwa Łomazy 2013

Grupa C
– SP Łomazy
– BKS II Lublin
– Lobos Football Academy

Grupa D
– Niwa Łomazy 2012
– Podlasie II Biała Podlaska
– Rossosz

Same Łomazy wystawiły do turnieju cztery własne zespoły. – Są to dwie drużyny Niwy Łomazy, trzecia to drużyna dziewcząt Niwy, czwarta natomiast to zespół z naszej miejscowej szkoły. Walczymy, staramy się być w pierwszej trójce i pojechać na finał do Zamościa – stwierdza prezes GLKS Niwa Łomazy Roman Bańkowski

Mistrzem „Piłkarskiego Turnieju Wolności” została Akademia Techniki Champion Biała Podlaska, również jej zawodnik Krystian Burdzicki otrzymał tytuł najlepszego bramkarza turnieju. Drużyna weźmie udział w finale w Zamościu, który zostanie rozegrany 8 października.

W trakcie wydarzenia swoje piłkarskie umiejętności prezentował finalista programu telewizyjnego „Mam Talent” Łukasz Chwieduk – LukiPoland.

fot. AT Champion Biała Podlaska

Więcej o mistrzach turnieju:
Mistrzowie Turnieju Wolności w Łomazach – Akademia Techniki Champion Biała Podlaska <<==>> LINK

Turniejów lokalnych jest sześć, 1 października odbędą się rozgrywki w Międzyrzecu Podlaskim. Najlepsi z każdego turnieju zagrają w Zamościu o puchar Wiceministra Sprawiedliwości.

 

materiał: Niwa Łomazy
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki, AT Champion Biała Podlaska
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama