Reklama

Kryminałki: Włamał się do sklepu bo …chciał coś zjeść i wypić

Za kradzież z włamaniem odpowie 17-letni bialczanin. Sprawca wybił drzwi i uszkodził okna jednego ze sklepów na terenie miasta. I choć młodzieniec został zatrzymany na gorącym uczynku zdarzenia z młotkiem w dłoni twierdził, że nie ma z tą sprawą nic wspólnego. Kiedy wytrzeźwiał przyznał się do winy wyjaśniając pobudki swojego działania. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na terenie Białej Podlaskiej. Przed godziną pierwszą w nocy dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że nieznany sprawca wybił szybę w jednym z bialskich sklepów. Świadek twierdził, że słyszał dźwięk tłuczonego szkła. Na miejsce natychmiast ruszyli mundurowi z janowskiego komisariatu. Funkcjonariusze potwierdzili uzyskane informacje. Ujawnili rozbite drzwi wejściowe oraz uszkodzone trzy szyby okienne. Na miejscu czynności mundurowi zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o udział w tym zdarzeniu. Znajdował się w rejonie budynku. Okazało się, że jest to 17-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało niemal 2 promile alkoholu. Młodzieniec myślał, że uda mu się uniknąć odpowiedzialności twierdząc, że nie ma nic wspólnego ze zdarzeniem, jednak widział dwóch sprawców. Tłumaczył, że obrażenia dłoni które posiada są efektem bijatyki, natomiast młotek który trzymał w ręce znalazł chwilę wcześniej.

Nim 17-latek trafił do policyjnego aresztu został przebadany i opatrzony przez lekarza. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawca uszkodził drzwi i okna, a także towar w sklepie na łączną kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Dodatkowo ukradł też z budynku pojemnik na pieczywo.

Kiedy młodzieniec wytrzeźwiał usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Podczas rozmowy z policjantami przyznał, że chciał „tylko” wziąć alkohol i coś do jedzenia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Odpowiadał będzie za kradzież z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama