Reklama

Reklama

Międzyrzec: Spektakl „Dworzec-rezygnacja” w parku Potockich (film) (galeria)

10 września w parku Potockich został zaprezentowany spektakl "Dworzec-rezygnacja", który skupia się na problematyce dotyczącej uchodźców, migrantów, w szczególności losu i historii tych, którzy próbują przedostać się do Polski na granicy Brześć/Terespol. Na wydarzenie zaprosił dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim Andrzej Mironiuk.

Posłuchaj ważnego spotu:

Scenariusz do spektaklu „Dworzec – rezygnacja” w reżyserii Bartłomieja Miernika napisali Marta Fortowska i Bartłomiej Miernik.

Kostiumy, scenografia: Anna Lutek
Choreografia, ruch sceniczny: Marta Rolska
Kierownictwo produkcji: Karolina Kaliszuk
Występują: Żenia Adamenko, Kalina Jargieło, Joanna Labus, Marta Rolska, Alicja Stankiewicz, Dmitrij Tsishko

Współpracuję z Fundacją Banina od dwóch lat. Jestem tutaj w formie aktorki i choreografa, trochę pomoc reżysera – mówi o sobie Marta Rolska, która wraz z ekipą wystawiającą spektakl „Dworzec – rezygnacja” przybyła do Międzyrzeca Podlaskiego na zaproszenie dyrektora MOK. – Jest to wznowienie spektaklu, który już wcześniej miał premierę, teraz został przerobiony na wersję plenerową. Chcemy nim zaznaczyć sytuację, jaka dzieje się na granicy polsko-białoruskiej, ale też polsko-ukraińskiej. Chcemy poruszyć ten temat, porozmawiać z widzami, po każdym spektaklu odbywa się dyskusja, w trakcie której każdy może się wypowiedzieć. 

Projekt został zrealizowany przez Fundację Banina w partnerstwie z Centrum Kultury w Lublinie oraz przy współpracy ze Stowarzyszeniem Interwencji Prawnej i Fundacją Inicjatywa-Dom Otwarty. – Projekt, produkcja i eksploatacja spektaklu plenerowego „Dworzec – rezygnacja” finansowany jest przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z funduszy EOG w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny – wyjaśnia aktorka.

Premiera spektaklu „Dworzec” miała miejsce w Teatrze Ósmego Dnia, natomiast spektaklu „Dworzec – rezygnacja” w lipcu br. w Lublinie. 

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama