Reklama

Międzyrzec Podlaski „Pod biało-czerwoną”

Miasto Międzyrzec Podlaski przystąpiło do realizowanego przez Rząd RP projektu "Pod biało-czerwoną", zakładającego sfinansowanie zakupu masztów i flag dla każdej z gmin, której mieszkańcy udzielili co najmniej sto głosów poparcia dla tej inicjatywy. Efektem jest ośmiometrowy maszt z flagą Polski powiewającą w parku Potockich.

Maszt i flaga pojawiły się na terenie parku Potockich w Międzyrzecu Podlaskim z dniem 1 września 2022 r., gdzie upamiętniają „Krwawe dni Międzyrzeca” z listopada 1918 r., związane z zamordowaniem przez Niemców osiemnastu członków Polskiej Organizacji Wojskowej oraz dwudziestu sześciu mieszkańców miasta i jego okolic walczących o niepodległość.

Miasto Międzyrzec przystępując do programu uzyskało 196 głosów poparcia inicjatywy.

Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. Zapraszam wszystkich do kampanii ,,Pod biało-czerwoną’’ – podkreślił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, który objął projekt honorowym patronatem.

Fundusze na zakup masztów i flag pochodzą z rezerwy budżetu państwa.

 

materiał: UM Międzyrzec Podlaski, www.gov.pl
zdjęcia: Robert Tymoszuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama