Reklama

Kryminałki: Z blisko 4 promilami i na zakazie pojechał na zakupy

51-latek został zatrzymany przez bialskich policjantów po informacji przekazanej przez innego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 4 promile alkoholu. Dodatkowo jego na koncie figuruje aktywny zakaz kierowania pojazdami. Dziękujemy za obywatelską postawę zgłaszającego.

Wczoraj rano dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowcy osobowego citroena, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Jego zachowanie na drodze wzbudziło podejrzenia jadącego za nim mężczyzny. Na miejsce natychmiast ruszyli policjanci bialskiej prewencji. Na ulicy Sidorskiej mundurowi zauważyli podane w zgłoszeniu auto. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli drogowej. Za kierownicą osobówki siedział 51-letni bialczanin.

Wówczas potwierdziły się przypuszczenia zgłaszającego. Mężczyzna był kompletnie pijany. Urządzenie wykazało blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo na jego koncie figuruje zakaz kierowania pojazdami, a auto którym podróżował nie posiadało aktualnych badań technicznych. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna oświadczył, że alkohol pił dzień wcześniej, a teraz postanowił pojechać do sklepu po farbę.

Teraz ustalamy wszystkie okoliczności sprawy. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku „kierowcy na podwójnym gazie” niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Dziękujemy zgłaszającej za obywatelską postawę. Powinna być ona przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób dbamy o wspólne bezpieczeństwo.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama