Reklama

Biała Podlaska: Rozpoczęto budowę stanicy przy Krznie. Przyda się też piłkarzom (galeria)

Ruszyły prace przy budowie budynku stanicy wodnej z zapleczem sanitarno-szatniowym nad rzeką Krzną przy ul. Sidorskiej (Zdanowskiego). Zadanie wykonuje Zakład Stolarsko-Budowlany Zdzisław Serhej z Łomaz. Wartość umowy ramowej zawartej w końcówce sierpnia w Urzędzie Miasta Biała Podlaska to kwota ponad 2 milionów 102 tysięcy zł. ZSB Serhej ma 15 miesięcy jako okres realizacji zamówienia. Najwyższa oferta na budowę stanicy była droższa o ok. pół miliona złotych. Stanica kajakowa przy Krznie przyda się również piłkarzom TOP54 - to w tym obiekcie zaplanowano zaplecze socjalne boisk przy ulicy Zdanowskiego.

Stanica przy Krznie powstaje w ramach większego kompleksu. Miasto Biała Podlaska, Prezydent Miasta Michał Litwiniuk, już zrealizowali budowę boiska do siatkonogi ze sztuczna trawą, i miejscami postojowymi przy ul. Sidorskiej dla potrzeb Akademii Piłkarskiej TOP54. Ostatni z elementów to budynek stanicy wodnej z zapleczem sanitarno – szatniowym którego budowa właśnie ruszyła.

Stanica uzupełni kompleks sportowy
Przedmiotem kolejnej inwestycji w Białej Podlaskiej jest budowa budynku stanicy wodnej nad rzeką Krzną na terenie łąk przy ul. Sidorskiej. Realizowany budynek posiadał będzie wysokość 2 kondygnacji nadziemnych. Budynek nie będzie podpiwniczony natomiast uzyska użytkowe poddasz. Poziom posadowienia parteru na poziomie korony wału przeciwpowodziowego nad rzeką Krzną. Projektowany budynek ma być użytkowany okresowo w czasie imprez sportowych i w sezonie wiosenno-jesiennym, szczególnie w wakacje.

Teren na którym realizowana jest inwestycja znajduje się nad rzeką Krzną, przy ul. Sidorskiej. Jest to teren łąk położonych w pobliżu wału przeciwpowodziowego nad rzeką. Podstawowym przeznaczeniem tego obszaru są usługi sportu – stanica wodna. Teren objęty zadaniem jest nie zabudowany. Znajdują się na nim fundamenty głębokie – studnie które zostaną podczas budowy wykorzystane pod realizowany budynek.

Wejście główne do budynku zaprojektowano od strony zachodniej, na poziomie korony wału. Wejścia dodatkowe zaprojektowano od strony południowej i północnej. Po stronie południowej wykonano 3 boiska do siatkonogi. Po zachodniej stronie budynku wykonano miejsca parkingowe oraz drogę dojazdową do budynku wraz z placem manewrowym z kostki brukowej. Chodniki powstaną także wokół budynku, pobudowane zostaną z kostki brukowej. Otoczenie wokół budynku projektuje się w postaci zieleni z trawy gazonowej odpornej na deptanie, oraz wykonanie nasypów wzmocnionych darniną.

Miejsce na kajaki, rowery, szatnie, toalety
W budowanym budynku na poziomie parteru zlokalizowane są magazyny sprzętu (rowerów, kajaków), siłownia oraz zespoły szatniowe z sanitariatami i prysznicami. Na poziomie poddasza zlokalizowane są pokoje biurowe, socjalne, trenera, łazienki oraz świetlica. Wymiary realizowanego budynku: 24,22m x 17,98 m. Wysokość budynku od poziomu terenu – 8,45 m

Stanica wodna przy Krznie w Białej Podlaskiej uzyska rozwiązania architektoniczne umożliwiające dostępność dla osób niepełnosprawnych. Przewiduje się dostępność dla osób niepełnosprawnych pomieszczeń na poziomie parteru budynku (sanitariaty), poprzez wejście główne do budynku z wykorzystaniem schodołazu.

Wizualizacja i usytuowanie obiektu

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
źródło: materiały projektowe i przetargowe / Urząd Miasta Biała Podlaska / Arch-Dom Studio Projektowe Biała Podlaska
zdjęcia: materiały projektowe / Arch-Dom Studio Projektowe Biała Podlaska / Gwalbert Krzewicki
tekst i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama