Reklama

„Ballady i romanse” w Szkole Podstawowej w Woskrzenicach Dużych (galeria)

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Woskrzenicach Dużych rozpoczęły się intensywne działania na rzecz promocji czytelnictwa. Akcja „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.  W tym roku 3 września odbyła się 11. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytali utwory Adama Mickiewicza ,,Ballady i romanse”.

Włączając się w inicjatywę Pary Prezydenckiej, społeczność szkoły w Woskrzenicach Dużych wzięła aktywny udział w tym wydarzeniu, które  miało miejsce w dniu 5 września 2022 r.

Uczniowie klas I – VIII z dużym zainteresowaniem wysłuchali utworu ,,Powrót Taty” czytanego przez kadrę pedagogiczną oraz uczniów klasy VIII. Była to także okazja do poznania twórczości i osoby Adama Mickiewicza dzięki przygotowanej gazetce tematycznej oraz wystawce czytelniczej z dziełami poety. Włączając się w akcję nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, w których podjęto się uczestnictwa w „Narodowym Czytaniu” rozbudzając w ten sposób zainteresowania czytelnicze młodego pokolenia.

Tekst / zdjęcia: SP w Woskrzenicach Dużych 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama