Reklama

Biała Podlaska: Łącznik na Sielczyku do końca września

Przynajmniej tak jest zapisane w dokumentach przetargowych. Miasto Biała Podlaska informuje o kolejnym rozpoczynanym zadaniu inwestycyjnym. Przebudowa drogi wewnętrznej pomiędzy ul. Sielczyk a ul. Zagrodową – termin realizacji przedsięwzięcia określony został do dnia 29 września 2022 r.

Prace wykonywać będzie Zakład Usług Drogowych „Kamidek” Grażyna Wawryniuk z Konstantynowa. Wartość prac to prawie 179 tysięcy zł, to niewiele więcej niż na wydatki na realizację budowy łącznika zaplanowało Miasto – ok. 173 tys 200 zł.

Omawiany łącznik to droga wewnętrzna pomiędzy ul. Zagrodową a ul. Sielczyk w Białej Podlaskiej. Obecnie jest to droga wykonana z kruszywa łamanego. Droga ta stanowi połączenie pomiędzy ul. Zagrodową i ul. Sielczyk i zapewnia jedyny dojazd do działek znajdujących się przy niej. Panuje na niej sporadyczny ruch samochodów osobowych, oraz niewielki ruch pieszy.

Projektowane zmiany w zagospodarowaniu terenu i nawierzchni łącznika wiążą się z przebudową z nawierzchni z kruszywa łamanego na
nawierzchnię utwardzoną płytami betonowymi wielootworowymi. Łącznik uzyska oznakowanie pionowe – oznakowanie drogi jako drogi wewnętrznej. Otoczenie drogi zostanie zahumusowane i obsiane pobocza mieszanką traw.

Pisaliśmy już o planowanej inwestycji
Biała Podlaska: Łącznik w Sielczyku coraz bliżej <<==>> LINK
Biała Podlaska: Jest ich 6.. Miejskie ulice do wybudowania w 2022 roku. Łącznik w Sielczyku <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
mapa i część projektowa: projektant mgr, inż. Paweł Kołodziejski
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama