Reklama

Wisznice: Klub Seniora zaprosił na „Święto Pieczonego Ziemniaka” (film)

Klub Seniora w Wisznicach aktywnie działa pomimo zakończenia gminnego projektu. Seniorzy spotykają się, wspólnie bawią, wyruszają na wycieczki rowerowe, a w dniu 3 września zorganizowali plenerowe święto, którego tematem przewodnim był pieczony ziemniak. Odwiedziliśmy tę prężną grupę, która nie tylko potrafi sama zapewnić sobie przyjemny czas, ale też zaprasza kolejnych seniorów do przyłączenia się i podejmowania kolejnych inicjatyw.

Zakończył się już projekt, który był naprawdę wspaniały. Mieliśmy bardzo dużo zajęć, a potem zostaliśmy sami. Ale chcemy się spotykać, więc organizujemy spotkania – wyjaśnia Teresa Jaroć z Klubu Seniora, która czynnie działa na rzecz dalszej aktywizacji seniorów z gminy Wisznice. Tego dnia członkowie klubu spotkali się na Święcie Pieczonego Ziemniaka, ale jak zapewnia działaczka, to dopiero początek inicjatyw, a pomysłów jest całkiem sporo. – To nie pierwsze i nie ostatnie nasze spotkanie, bo spotykamy się co najmniej raz w miesiącu. We wrześniu zaczynamy spotkania na sali Orange w GOKiO, gdzie każdy będzie instruktorem tego, co potrafi zrobić. Każdy ma inne zainteresowania i lubi coś robić.

Jak widać na przykładzie wisznickiego klubu seniora, tworzenie tego typu formacji ma ogromne znaczenie dla starszych przedstawicieli społeczności, którzy nie tylko chętnie przychodzą na zajęcia w ramach projektów, ale też później wykorzystują ten potencjał wychodząc z własnymi oddolnymi inicjatywami. – Zżyłyśmy się, teraz na własną rękę spotykamy się, rozmawiamy i w dalszym ciągu będziemy organizować takie spotkania, bo to jest coś miłego, bo ludzie przychodzą i mówią: zróbmy coś! bawmy się, posiedźmy, porozmawiajmy! Starość jest smutna, ale nie u nas. Przeważnie sami siedzimy w domu, dzieci są daleko, dlatego tu się schodzimy i bawimy – stwierdza Teresa Jaroć.

Jak podkreśla działaczka, aktywność seniorów jest bardzo wspierana przez władze samorządowe i przedstawicieli gminnych organizacji. – Pani dyrektor GOKiO Elżbieta Sokołowska wspomaga nas na każde zawołanie, pomaga, udostępnia miejsca. Wiele możliwości miłego spędzenia czasu przyniosło mijające lato, kiedy to seniorzy brali udział m.in. w 90-kilometrowym rajdzie rowerowym do Kodnia. – Obieramy sobie kierunek, jedziemy, a potem robimy tutaj ognisko

Warto dodać, że Klub Seniora w Wisznicach otwarty jest na nowych członków i w każdej chwili każdy chętny może dołączyć do tej aktywnej, prężnej grupy.

 

materiał: Radio Biper Gmina Wisznice
zdjęcie: Biper TV
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama