Reklama

Biała Podlaska: Północna w remoncie (film) (galeria)

Ponad 1 milion 957 tysięcy złotych kosztować będzie wykonanie nowej nakładki bitumicznej ulicy Północnej. Prace wykonuje PRD S.A. Grupa Horeglad Biała Podlaska. To najniższa cena jaką udało się uzyskać w przetargu. Najwyższa oferta była grubo ponad 600 tys złotych większa.

Miasto Biała Podlaska wpięło to zadanie w jedną łączną grupę działań inwestycyjnych w której znajduje się jeszcze przebudowa ulicy Reformackiej i nakładka na ulicy Narutowicza.

Film z prac remontowych – układanie warstwy wiążącej asfaltu na odcinku od obwodnicy do ronda – film na profilu Facebook Radio Biper <<==>> LINK

PRD Grupa Horeglad sprawnie wykonuje zadanie. Nowa nakładka bitumiczna pojawi się na całej długości ulicy Północnej. Prace prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z ul. Brzeską do skrzyżowania z drogą krajową nr 2. Wschodnia nitka ulicy uzyskała na ten moment na całej długości asfaltową warstwę wiążącą. Warstwa wiążąca na zachodniej nitce ułożona została od obwodnicy do ronda Bitwy Warszawskiej (skrzyżowanie z ul. Celników Polskich). Więcej pracy ekipy drogowców czekać będzie na zachodniej nitce od ronda w kierunku na ulicę Brzeską. To tutaj umiejscowionych jest ok. włazów studzienek kanalizacyjnych i kratek kanalizacji deszczowej. Wszystkie zostaną wyprofilowane i wypoziomowane. Dopiero po tych pracach nastąpi układanie warstwy wiążącej.

Na koniec cała ulica uzyska nowy dywanik asfaltowy jako kolejną warstwę asfaltowo-betonową – warstwę ścieralną.

Do końca września prace zostaną zakończone, ulica przejdzie gruntowny remont. Dziś jeszcze i przez najbliższe kilkanaście dni kierowców prosimy o szczególną uwagę i ostrożną jazdę ulicą. Ruch jest dopuszczony jedną nitką drogi. Północna to arteria czteropasmowa. Ruch dwustronny dopuszczony jest zachodnią nitką ulicy. Większość prac obecnie prowadzonych jest w okolicy ronda i na zachodniej nitce ulicy Północnej.

Pisaliśmy już o ulicy Północnej:
Biała Podlaska: Północna – tą ulicą nie da się już jeździć. Miasto rusza z akcją modernizacji <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama