Reklama

Międzyrzec: Projekty Budżetu Obywatelskiego 2023 wybrane bez potrzeby głosowania

Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego zgłosili w obecnej edycji Budżetu Obywatelskiego tylko trzy projekty, z których jeden nie przeszedł pozytywnej weryfikacji. W tej sytuacji nie ma potrzeby głosowania i dwa pozostałe projekty dotyczące zagospodarowania terenu promenady i plenerowych warsztatów kulinarnych zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Do końca czerwca br. mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego zgłaszali swoje propozycje zadań inwestycyjnych i społecznych do Budżetu Obywatelskiego 2023 o łącznej wartości 110 tys. złotych, przy czym na zadania społeczne przeznaczono 10 tys. zł.

Zgłoszono tylko trzy projekty, z których jeden nie przeszedł pozytywnej weryfikacji. – Tylko dwa wnioski z trzech zostały pozytywnie zaopiniowane pod względem formalnym. Ten negatywnie zaopiniowany nie został poparty przez co najmniej 20 mieszkańców miasta, czego wymaga regulamin – wyjaśnia burmistrz Zbigniew Kot, informując jednocześnie, że w następnej edycji zostanie rozważone wprowadzenie zmian w regulaminie budżetu, które umożliwiłyby przeprowadzenie naboru uzupełniającego w przypadku podobnej sytuacji, jak ta obecna.

Projekty, które zostały zaopiniowane pozytywnie i które zostaną zrealizowane w roku 2023 to:

1. projekt inwestycyjny – 100.000 zł
„Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego pry promenadzie Zamczysko” – zadanie obejmuje przebudowę stawów i terenów okalających promenadę, tak by teren ten zyskał charakter rekreacyjno-wypoczynkowy, powstaną również nowe ścieżki dla pieszych i oświetlenie, pojawią się nowe roślinne nasadzenia. 

2. projekt społeczny – 10.000 zł
Plenerowe warsztaty kulinarne dla dorosłych i dzieci „Gotowanie pod chmurką”

 

materiał: UM Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama