Reklama

Kryminałki: Uwierzyła, że chcą jej ukraść pieniądze. Wyrzuciła swoje oszczędności przez okno

80-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej uwierzyła, że dzwoni do niej policjant celem ostrzeżenia jej przed oszustami. Mężczyzna tak pokierował rozmowę, że pokrzywdzona uwierzyła w bezpośrednie zagrożenie, włożyła całe swoje oszczędności do foliowej reklamówki i wyrzuciła przez okno. Straciła 7500zł. Apelujemy o rozwagę!

W środę na telefon stacjonarny 80-letniej mieszkanki Białej Podlaskiej zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się za policjanta. Kobieta usłyszała, że pracownicy banku chcą wypłacić wszystkie pieniądze z jej konta bankowego. Kiedy pokrzywdzona poinformowała go, że nie ma konta, rozmówca przekonał ją, że w takim razie jej życie jest w zagrożeniu bo te osoby idą do jej domu. Nakazał aby szybko włożyła wszystkie pieniądze do reklamówki i wyrzuciła ją przez okno. W innym przypadku zostanie okradziona. Zmanipulowana starsza kobieta postąpiła zgodnie z instrukcją i wyrzuciła wszystkie swoje oszczędności. Ostatecznie straciła 7500zł.

Tydzień wcześniej 74-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej również uwierzyła, że dzwoni do niej policjant z ostrzeżeniem iż pracownice banku chcą zaciągnąć kredyt na jej dane. Żeby tego uniknąć i spowodować brak zdolności oszuści przekonali ją do wzięcia pożyczki i przekazać policjantowi, który się do niej zgłosi. Pokrzywdzona udała się do banku gdzie uzyskała kredyt wysokości 13500zł, ale przechodząc koło Komendy Policji wstąpiła aby zaoszczędzić policjantom czasu.

Apelujemy o zachowanie ostrożności a przede wszystkim rozwagę w przypadku gdy dzwoni ktoś z tak nietypową prośbą. Policja nigdy nie prosi o przekazywanie pieniędzy. Nie ostrzega telefonicznie. Oszuści wywierają na nas presje, pośpieszają i żądają szybkich decyzji. Takie informacje sprawdzajmy kontaktując się z najbliższymi i osobami zaufanymi.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: podinspektor Beata Miszczuk Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama