Reklama

Międzyrzec: Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2022/23 w ZSE (film) (galeria)

W Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim w dniu 1 września miała miejsce uroczysta powiatowa inauguracja roku szkolnego 2022/23, którą uświetnili swoją obecnością starosta bialski Mariusz Filipiuk oraz burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski Zbigniew Kot. Podczas akademii powitano nowo zatrudnionych nauczycieli, odbyło się ślubowanie klas pierwszych, a stypendia Starosty Powiatu Bialskiego odebrali najlepsi tegoroczni maturzyści.

Uroczysty apel rozpoczynający nowy rok szkolny zainaugurowała msza święta w kościele pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Uczniów, nauczycieli, rodziców i przybyłych gości powitał dyrektor Robert Matejek. W powiatowej inauguracji roku szkolnego uczestniczyły delegacje sztandarowe szkół prowadzonych przez Powiat Bialski: Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach, Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim, Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach, Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim i Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim. Z delegacjami przybyli dyrektorzy każdej z placówek. – Dokonaliście dobrego wyboru wybierając naukę w międzyrzeckich szkołach. To bardzo dobre placówki, które świetnie przygotowują młodzież do dalszego etapu, który podejmiecie w przyszłości – zwrócił się do uczniów, w szczególności klas pierwszych, starosta Mariusz Filipiuk. – Życzę Wam ogromnej satysfakcji z nauki, żebyście to w życiu wykorzystali najlepiej, jak będziecie mogli. 

Spotkanie było okazją do podsumowania minionego roku szkolnego 2021/22, w którym w szkołach prowadzonych przez Powiat Bialski dwunastu nauczycieli uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego:
– troje nauczycieli otrzymało z rąk dyrektora szkoły akt nadania stopnia nauczyciela kontraktowego
– jeden nauczyciel zdał przed komisją egzaminacyjną i uzyskał stopień nauczyciela mianowanego
– ośmiu nauczycieli ukończyło z sukcesem postępowanie kwalifikacyjne na stopień nauczyciela dyplomowanego
Podczas inauguracji roku szkolnego 2022/23 ślubowanie złożyła Magdalena Jóźwik, wychowawca podopiecznych internatu ZSE, nauczyciel kontraktowy, która po zdaniu egzaminu uzyskała stopień nauczyciela mianowanego. Do ślubowania przystąpili również uczniowie klas pierwszych.

Powitano nowych nauczycieli placówki: Ewelinę Wieczorek, Katarzynę Mincewicz, Kamila Jędruchniewicza, Kamila Korniluka, ks. Pawła Bilskiego i ks. Leszka Mućkę.

Starosta bialski Mariusz Filipiuk dokonał wręczenia aktów powierzenia obowiązków dyrektorskich nowo wybranym dyrektorom:
Arkadiusz Stefaniuk – dyrektor ZST im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim
Anna Pietroczuk – dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej

Jednym z punktów akademii było wręczenie Stypendium Starosty Bialskiego dla Najlepszego Maturzysty Powiatu Bialskiego, które w kwocie 2.000 zł otrzymali:
Kacper Michał Cuch – absolwent LO w Wisznicach
Alicja Weronika Siłuch – absolwentka Technikum ZSE w Międzyrzecu Podlaskim
Julia Opolska – absolwentka LO w Małaszewiczach
Tomasz Wiciejowski – absolwent Technikum ZS w Janowie Podlaskim
Dominika Puczka – absolwentka LO w Janowie Podlaskim
Maria Iwańczuk – absolwentka LO w Międzyrzecu Podlaskim

Obyście młodzi ludzie nie stracili wiary w to, że zdobywanie wiedzy i doświadczeń buduje waszą przyszłość. Nic tak nie motywuje nas do wstania rano, do pracy, jak polubienie tego, co robimy. Ucząc się czy pracując zawsze oceniamy, czy warto podjąć ten wysiłek. Dlatego cieszę się, że wybraliście międzyrzeckie jednostki – podkreślił burmistrz Zbigniew Kot życząc również wytrwałości, wytrwania i pasji nauczycielom szkół z terenu Międzyrzeca Podlaskiego.

Uroczystość uwieńczyła część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły pod opieką Agnieszki Krzymowskiej i Katarzyny Maksymiuk.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk, Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama