Reklama

Reklama

Kryminałki: Ponownie oszustwa internetowe. Również „na policjanta”. W Murawcu zniszczeniu uległo 60 hektarów łąk

Dołholiska: 43 letnia nietrzeźwa rowerzystka z już obowiązującym zakazem wydanym przez Sąd. // Biała Podlaska: Z otwartego mieszkania skradziono portfel i klucze. // Piszczac: Mieszkaniec zapłacił 1.140 zł za dwa telefony do dziś jednak nie otrzymał zakupionych urządzeń. // Biała Podlaska: Mieszkaniec stracił pieniądze podczas transakcji kupna sprzedaży za pośrednictwem allegro. // Murawiec: Zniszczenie 60 hektarów dzierżawionych łąk. // Huszcza Pierwsza: 41 mieszkanka za kierownicą skutera pomimo wydanego przez Sąd zakazu. // Woskrzenice Duże: Mieszkaniec stracił prawie 1000 zł na portalach handlowych kryptowalut i inwestycji. // Wisznice: Mieszkaniec zapłacił 4.250 zł zaliczki za stal zbrojeniową zakupioną w jednej z hurtowni internetowych. Do dziś nie otrzymał materiału. // Biała Podlaska: Oszustwo "na policjanta". Mieszkanka przez okno wyrzuciła nieznajomemu 7.500 zł. // Biała Podlaska: Mieszkanka zapłaciła za 8 metrów sześciennych drewna opałowego, dostawca przywiózł niespełna 4 metry sześcienne.

Posłuchaj ważnego spotu:

30.08.2022 DOŁHOLISKA, 
F-sze WRD KMP Biała Podlaska zatrzymali 43-letnią mieszkankę gminy Wisznice, która będącą w stanie nietrzeźwości (1,24 mg/l i 1,22 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) kierowała rowerem, pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej. Postępowanie prowadzi KP Wisznice/ KMP Biała Podlaska.

28.08.2022 BIAŁA PODLASKA, ul. Ziemowita 
Nieznany sprawca, z otwartego mieszkania, dokonał kradzieży zawartości portfela w postaci dowodu osobistego i pieniędzy w kwocie 300 zł oraz kluczy do domku letniskowego na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej. Postepowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

22.08.2022 PISZCZAC
Mieszkaniec Piszczaca, poprzez portal społecznościowy „olx.pl.” dokonał zakupu dwóch telefonów komórkowych m-ki Samsung, za które wpłacił pieniądze w kwocie 1140 zł na podany rachunek bankowy lecz dotychczas nie otrzymał zakupionego towaru. Postępowanie prowadzi KP Terespol/ KMP Biała Podlaska.
  
29.08.2022 BIAŁA PODLASKA, ul. Robotnicza 
Nieznana osoba podająca imię „Marta”, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadziła mieszkańca Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy w kwocie 780 zł., w ten sposób, że za pośrednictwem portalu internetowego „allegro.pl” pokrzywdzony zaoferował sprzedaż bokserek męskich, gdzie po otrzymaniu wiadomość o zakończeniu transakcji i informację o wypłacie pieniędzy, pokrzywdzony aktywował przesłany „przycisk „Odbierz pieniądze”, co spowodowało wykonanie z jego rachunku bankowego nieautoryzowanego przelewu 390 zł oraz dwie wypłaty 300 zł i 90 zł za pośrednictwem Blik. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

15.08.2022 MURAWIEC,
Nieznany sprawca, dokonał zniszczenia traw łąk poprzez ich mulczerowanie na powierzchni 60 ha, działek rolnych dzierżawionych. Wartość strat oszacowano na ok. 60.000 zł na szkodę mieszkańca gminy Terespol. Postępowanie prowadzi KP Terespol/KMP Biała Podlaska.
  
31.08.2022 HUSZCZA PIERWSZA,
F-sz Z.Dz. KP Wisznice zatrzymał 41-letnią mieszkankę gminy Piszczac, która kierowała skuterem m-ki VONROAD pomimo orzeczonego zakazu, wydanego przez Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej. Postępowanie prowadzi KP Wisznice/KMP Biała Podlaska.

29.08.2022 WOSKRZENICE DUŻE,  
Nieznani sprawcy, doprowadzili mieszkańca gminy Biała Podlaska do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 940 zł poprzez wprowadzenie w błąd co do charakteru transakcji poprzez wykorzystanie giełdy kryprtowalutowej i portali inwestycyjnych czym spowodowali, że pokrzywdzony przelewem pocztowym dokonał wpłaty w/w kwoty. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.
  
29.08.2022 WISZNICE, 
Nieznana osoba, podająca się za właściciela firmy Hurtownia Materiałów Budowlanych i Elementów Stalowych, za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego OLX, doprowadziła 33-letniego mieszkańca gminy Wisznice do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 4.250 zł w ten sposób, że zamawiający uiścił w/w kwotę zaliczki na konto bankowe sprzedającego za zamówione materiały budowlane w postaci stali zbrojeniowej, po czym nie otrzymał zamówionego towaru. Postępowanie prowadzi KP Wisznice/KMP Biała Podlaska.
  
31.08.2022 BIAŁA PODLASKA,  
Nieznany sprawca, podający się za policjanta, doprowadził mieszkankę Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 7.500 zł w ten sposób, że wprowadził ja w błąd co do stanu zagrożenia jej życia i majątku ruchomego na wskutek czego pokrzywdzona wyrzuciła przez okno pokoju w/w kwotę pieniędzy schowaną w kopertę i jednorazową reklamówkę. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.
  
31.08.2022 BIAŁA PODLASKA, ul. Robotnicza 
Nieznany sprawca, doprowadził mieszkankę Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 580 zł przy zakupie 8 metrów sześciennych sosnowego drewna opałowego w ten sposób, że zamiast 8 metrów drewna przywiózł zaledwie 4 metry, a opłatę pobrał jak za całość. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama