Reklama

Dąbrowica Mała: Wspomnienie Bazylego Albiczuka – Wasylówka 2022 (galeria)

8 sierpnia w Dąbrowicy Małej odbyła się uroczystość upamiętniająca artystę Bazylego Albiczuka. Na spotkanie pod hasłem "Wasylówka 2022" zaprosiło Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójt Gminy Piszczac Kamil Kożuchowski, Sołectwo Dąbrowica Mała, OSP w Dąbrowicy Małej oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu. Niebawem film z wydarzenia, a w nim rozmowa z wójtem Kamilem Kożuchowskim, który przybliży sylwetkę artysty i opowie o przebiegu uroczystości.

Uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty przy grobie artysty, który znajduje się na miejscowym cmentarzu oraz pod tablicą pamiątkową. W spotkaniu, które miało na celu uczczenie pamięci o znanym i cenionym malarzu, wzięli udział wójt gminy Piszczac Kamil Kożuchowski, radny powiatu bialskiego Paweł Stefaniuk i sołtys wsi Dąbrowica Mała Renata Żuk. 

W programie wydarzenia znalazł się również festyn, którego częścią były m.in. quiz i konkurs z nagrodami, dla dzieci przygotowano dmuchany plac zabaw i zabawy z animatorką, nie zabrakło przysmaków z grilla, waty cukrowej i popcornu. 

Dodatkową atrakcja była możliwość obejrzenia eksponatów zgromadzonych w Izbie Pamięci artysty powstałej w świetlicy wiejskiej w rodzinnej miejscowości Bazylego Albiczuka. 

 

materiał: Radio Biper Gmina Piszczac
zdjęcia: Gabriela Bielińska / Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama