Reklama

Prezydent, premier, artyści i największe gwiazdy sportu wspierają SOSW w Zalutyniu

To już powoli staje się tradycją. Prezydent RP Andrzej Duda kolejny rok z rzędu zostaje jednym z głównych partnerów aukcji na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu, podarowując wyjątkowe dzieło. Do grona partnerów wspierających pracę placówki dołączył także premier, który podarował na licytację płaskorzeźbą przedstawiającą Michała Archanioła. Lista fantów, które trafią na licytację, jest znacznie dłuższa i zawiera m.in. rysunki cenionego bialskiego plastyka Romana Pieńkowskiego czy piłkę z autografem Marcina Gortata. Licytacja już 2 września, a cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie podopiecznych SOSW w Zalutyniu.

Podczas piątkowej (2 września 2022 r.) gali „Niedźwiedzie Biznesu” odbędzie się licytacja przedmiotów, z której dochód zostanie przekazany Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Zalutyniu. Tym razem na licytację głowa państwa przekazała wyjątkową inkografię przedstawiającą Pałac Prezydencki od nieco innej strony niż zwykle – ogrodu. Praca cenionego i nagradzanego polskiego akwarelisty, grafika i malarza Andrzeja Gosika to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Wydana w bardzo niskim nakładzie i opatrzona sygnaturą autora, jest wyjątkowym darem prezydenta RP Andrzeja Dudy i dowodem niesłabnącego wsparcia działalności ośrodka w Zalutyniu.

W tym roku do grona darczyńców włączył się premier Mateusz Morawiecki, który przekazał na aukcję piękną płaskorzeźbę, symbolicznie nawiązującą do naszego regionu, przedstawiającą postać Michała Archanioła.

Trzy rysunki na rzecz SOSW w Zalutyniu podarował znany bialski malarz, rysownik i grafik Roman Pieńkowski. Pochodzą one z jego teki zatytułowanej „Biała Podlaska w rysunku” obejmującej w sumie czternaście rysunków obiektów architektonicznych miasta, które zostały stworzone piórkiem i tuszem w 1989 r. Przekazane na licytację prace pochodzą z najcenniejszego, pierwszego wydania teki z 1991 r., które nie jest już ogólnie dostępne. Drukowane metodą typografii, która ściśle nawiązuje do technik druku wypukłego w grafice artystycznej. Wydawnictwo było dwukrotnie wznawiane, drukowane techniką offsetową, jednak nie są tak unikatowe jak te, które pojawią się na gali.

Nie zabraknie też sportowych podarunków: piłki do kosza podpisanej przez Marcina Gortata, koszulki z autografem polskiego mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego oraz koszulki z podpisem polskiego lekkoatlety, mistrza olimpijskiego w sztafecie mieszanej z Tokio Dariusza Kowaluka, który pochodzi z pobliskiej Komarówki Podlaskiej.

Wicemarszałek Senatu II kadencji Andrzej Czapski przekazał pamiątkowy medal, krawat z przypinką i pióro. Ponadto do wylicytowania będą: albumy z autografami zespołu Łydka Grubasa oraz Przemysława Wałczuka; książki „Mama zawsze wraca” Agaty Tuszyńskiej oraz „Zdążyć przed Panem Bogiem” Hanna Krall – z podpisami autorek; wywiad z Andrzejem Sewerynem z autografem aktora; noże od podróżnika z Afryki; egipski obraz na płótnie oraz wiele, wiele więcej.

W ubiegłym roku otrzymaliśmy ogromną dawkę wsparcia i sympatii od naszych darczyńców. Przekazane datki pozwoliły nam sfinansować wymarzone przez naszych podopiecznych rowery, którymi cieszyliśmy się w tym roku i które pozwolą na rozwój dzieci także w przyszłości. W tym roku, co widać po fantach przekazanych przez naszych partnerów, widzimy niesłabnące wsparcie i liczymy, że uda nam się spełnić kolejne pragnienia wychowanków SOSW w Zalutyniu – mówi dyrektor ośrodka Bożena Guz.

 

materiał, tekst: Katarzyna Chreścionko, SOSW w Zalutyniu
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama