Reklama

Terespol: XI Turniej Tenisa Dzieci i Młodzieży o Puchar Piotra Szyszkowskiego (galeria)

27 sierpnia, w słoneczny i upalny sobotni dzień, na korcie miejskim w Terespolu odbył się XI Turniej Tenisa Dzieci i Młodzieży w grze pojedynczej.

Uczestników powitał inicjator tego turnieju Piotr Szyszkowski. W swoim wystąpieniu podkreślił wpływ gry w tenisa na rozwój osobowościowy każdego zawodnika, nie tylko w sferze motorycznej, ale też i charakterologicznej i intelektualnej. 

Do rywalizacji turniejowej przystąpiło 12 młodych osób, które zostały podzielone na dwie grupy: Grupa A – Dzieci i Grupa B – Młodzież. Dwie grupy liczyły po 6 osób, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”, w Gr. A do 10 punktów, a w Gr. B do jednego seta, od stanu 3:3. W trakcie rozgrywania turnieju gościli liczni sympatycy tenisa.
Po rozegraniu 15 meczów w Gr. A, i tylu samo w Gr. B (czyli w sumie 30 pojedynków) wyłoniono zwycięzców poszczególnych grup.

Kolejność miejsc w Gr. A Dzieci
1 m. Eryk Steć
2 m. Michał Pietraszuk
3 m. Nikola Zasiuk
4 m. Mikołaj Pietraszuk
5 m. Kacper Bielecki
6 m. Szymon Melaniuk

Kolejność miejsc w Gr. B Młodzież
1 m. Jakub Zasiuk
2 m. Jakub Machnowski
3 m. Jakub Pastuszak
4 m. Jakub Łoś
5 m. Hubert Łukasik
6 m. Szymon Trzaskalski

W porze obiadowej właściciel Pizzerii PAPPA pan Jarosław Częścik wniósł na kort 4 duże pizzy, które zasponsorował Dzieciom i Młodzieży.

Wszyscy tenisiści otrzymali z rąk Piotra Szyszkowskiego pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy. Na koniec turnieju młodzi tenisiści wykonali wspólne zdjęcie i zasygnalizowali swój udział w kolejnym turnieju tenisa.

Piotr Szyszkowski składa serdeczne podziękowanie za życzliwość i pomoc okazaną przy organizacji turnieju Panu Wojciechowi Machnowskiemu, Pani Barbarze Saj, Panu Jarosławowi Cześcikowi oraz swojej Rodzinie.

Źródło / zdjęcia: P. Szyszkowski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama