Facebook

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Terespol: Turniej Tenisa Mężczyzn o Puchar Senatora RP Grzegorza Biereckiego (galeria)

28 sierpnia z okazji uroczystego otwarcia zespołu sportowo-rekreacyjnego "Konowica", na korcie miejskim w Terespolu został rozegrany I Turniej Tenisa Mężczyzn w Grze Pojedynczej o Puchar Senatora RP Grzegorza Biereckiego.

Do rywalizacji turniejowej przystąpiło 8 tenisistów, którzy w wyniku losowania zostali podzieleni na dwie grupy A i B. W grupach rozgrywali mecze systemem „każdy z każdym” do zwycięskiego seta, od stanu 3:3.
Dwaj najlepsi zawodnicy z dwóch grup zagrali w półfinałach, które były rozegrane do jednego seta, ale od stanu 2:2.

Piotr Szyszkowski – Wiesław Żuk 6:2
Paweł Szyszkowski – Piotr Butrym 6:4

Mecz o 3 miejsce jak i finałowy rozgrywane były do jednego seta, od stanu 0:0. W meczu o 3 miejsce Piotr Butrym po wyrównanym pojedynku pokonał Wiesława Żuka 6:3.W finale spotkali się dwaj odwieczni rywale, ojciec z synem, Piotr i Paweł Szyszkowscy.

Przed pojedynkiem finałowym zawodników powitał fundator turnieju, senator RP Grzegorz Bierecki, który z właściwą sobie swadą opowiadał o jego przygodzie z tenisem, którą zaszczepił jego ojciec. Pan senator w sposób taktowny i ujmujący swoją osobą umocnił rodzinną atmosferę na korcie.

W pojedynku finałowym, który obfitował w liczne techniczno-taktyczne zagrania i walkę do ostatniej piłki, Piotr Szyszkowski pokonał syna Pawła 6:2.

Wszyscy uczestniczący w turnieju tenisiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a trzej pierwsi zostali uhonorowani pięknymi pucharami.

Tenisiści składają serdeczne podziękowanie panu senatorowi RP Grzegorzowi Biereckiemu, za objęcie patronatem honorowym nad pierwszym turniejem swojego imienia, licząc na dalszą owocną współpracę, która przyczyni się do rozwoju tej szlachetnej dyscypliny jaką jest tenis w pięknym zakątku Podlasia jakim jest Terespol.

Źródło / zdjęcia: P. Szyszkowski