Reklama

Rodzina z Grabowca straciła w pożarze swoje gospodarstwo. Trwa zbiórka pieniężna

W dniu 25 sierpnia br. w miejscowości Grabowiec na terenie gminy Kąkolewnica spłonęło gospodarstwo rolne, które jest głównym źródłem utrzymania rodziny. Spłonęły maszyny, budynki gospodarcze i zebrane plony, padły poparzone zwierzęta, a bolesnym poparzeniom i okaleczeniom uległ również ratujący swoje mienie właściciel. Trwa zbiórka pieniężna, która pomoże w odbudowaniu dorobku życia gospodarzy.

Pożar strawił znaczną część gospodarstwa rolnego wraz ze znajdującym się w nim dobytkiem. Spłonęła większa część budynków gospodarczych, w tym:
– kompleks budynków garażowych wraz ze sprzętem rolniczym (m.in. kombajn do zboża, dwa ciągniki rolnicze, prasa belująca, przyczepa rolnicza, pługi obrotowe, wóz paszowy, siewnik oraz inne wyposażenie)
– stodoła wraz ze zbiorami otrzymanymi z produkcji rolnej (m.in. zebrane zboże, pasze dla zwierząt, itp.), urządzeniami do przygotowywania mieszanek paszowych oraz sprzętem rolniczym do uprawy zbóż
– budynek inwentarski, w którym znajdowały się zwierzęta – większość uległa poparzeniu, a kilka sztuk padło w wyniku obrażeń.

W akcji gaśniczej wzięło udział piętnaście jednostek straży pożarnej, w tym strażacy z powiatu radzyńskiego oraz z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski. Dzięki podjętym działaniom udało się ocalić dwa budynki mieszkalne, które znajdowały się w pobliżu płonącego garażu. 

Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniężna, która pozwoli odbudować stracone w pożarze mienie.
Pomóżmy odbudować spalone gospodarstwo, jedyne źródło dochodu rodziny <<==>> LINK

 

materiał: www.zrzutka.pl
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama