Reklama

Międzyrzec Podlaski: Zbiórka na rzecz chorego Wiktorka podczas meczu Huragan – Opolanin Opole Lubelskie (film) (galeria)

W minioną sobotę na stadionie miejskim w Międzyrzecu Podlaskim został rozegrany mecz o mistrzostwo Hummel IV Ligi pomiędzy KS MOSIR Huragan Międzyrzec Podlaski i MKS Opolanin Opole Lubelskie. Wynik meczu 3 do 1 dla Opolanina. W trakcie spotkania trwała zbiórka na rzecz chorego na HLHS Wiktorka Zawadzkiego.

Organizatorzy zachęcali do kibicowania drużynom i do przekazania cegiełki na wsparcie leczenia chłopca. Łącznie zebrano ponad 1000 zł! Wiktor Zawadzki cierpi na HLHS, czyli zespół niedorozwoju lewego serca. Jego dotychczasowe życie to nieustanne podróże po szpitalach i ciężka walka o największą możliwa wartość – życie. Podczas meczu wolontariusze zbierali darowizny na chorego chłopca. Dodatkowo wszystkie pieniądze zebrane z zakupu popularnych cegiełek podczas meczu zostały przekazane na wsparcie leczenia. – Zbieramy środki na wyjazd na operację do Bostonu – wyjaśnia uczestnicząca w akcji pomocy Agnieszka Skóra. Łącznie chłopiec potrzebuje aż 2 mln złotych, tyle dzieli go od możliwości walczenia o dalsze zdrowie. – Każdy grosz jest ważny. Zbieramy, mamy grupę licytacyjną „Dla połówki bijącego serca”. Puszki na wsparcie leczenia można spotkać na różnych imprezach w regionie.

Licytacje na rzecz Wiktora Zawadzkiego:
Dla połówki bijącego serca – licytacje dla Wiktorka <<==>> LINK

O zbiórce na rzecz Wiktorka prezes MKS Huragan Jerzy Kwaśniewski dowiedział się od swojego syna. Natychmiast podjął decyzję o przyłączeniu się do akcji. – Syn Artur jest odpowiedzialny za stronę klubu i to on nawiązał kontakt z panią Agnieszką Skórą. Przełożyło się to na moją decyzję o zaangażowaniu klubu w zbiórkę. Wykorzystaliśmy najbliższy możliwy termin, tak by nasi kibice również mogli wesprzeć tę szczytną zbiórkę na chore dziecko. Postaraliśmy się, wszystkie środki z tzw. cegiełek zakupionych przez kibiców przekazać Wiktorkowi – wyjaśnia.

KS Huragan, który do obecnego meczu utrzymywał się na trzecim miejscu rankingu, podjął tego dnia walkę z Opolaninem Opole Lubelskie z piątego miejsca. – To mecz pomiędzy drużynami partnerskimi zajmującymi miejsca blisko siebie. Walczymy o grupę mistrzowską, w której może być tylko pięć drużyn. Rywalizacja jest bardzo mocna, mamy w swojej grupie bardzo silne drużyny. Liczę na to, że również w następnym sezonie będziemy się mogli spotykać w IV lidze lubelskiej – mówił w trakcie meczu prezes Kwaśniewski. 

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
film: Mariusz Maksymiuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama