Reklama

Droga powiatowa przez Motwicę doczeka się remontu (film) (galeria)

Jedną z miejscowości, w której obecnie prowadzi zadania inwestycyjne Gmina Sosnówka, jest Motwica. Z wójtem Marcinem Babkiewiczem spotykamy się na odcinku drogi powiatowej, który w niedługim czasie przejdzie remont. Gmina podpisała już stosowną umowę z wykonawcą.

Znajdujemy się w miejscu najbliższym mojemu sercu, w Motwicy. Tu się urodziłem, wychowałem, mieszkałem i dalej mieszkam – wyjaśnia wójt Gminy Sosnówka Marcin Babkiewicz. To właśnie droga w tej miejscowości już wkrótce pokryje się nową asfaltową nawierzchnią. – Podpisałem już umowę. Jest to kolejny rozdział do mojej książki, rozdział, na którym mi bardzo zależało.

Gmina przejęła drogę powiatową na czas prowadzenia robót. Będzie to kompleksowy remont na całym odcinku od drogi budowanej między Motwicą a Czeputką, czyli 2400 metrów nowego odcinka zbudowanego od podstaw. Remont obejmie drogę biegnącą aż do kolejnej miejscowości Rozwadówka, do wcześniej wyremontowanego odcinka popularnie zwanego „droga koło Winniczuka”. – Jak wszystko dobrze pójdzie to będzie piękny ciąg około 11 kilometrów drogi, co uważam za naprawdę duże osiągnięcie, biorąc pod uwagę budżet gminy, jaki zastałem, a budżet obecny oparty o pozyskane środki. Mam 100-procentową skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych w składanych wnioskach – podkreśla włodarz.

Remontowana droga powiatowa to 11 km łączące cztery miejscowości: Romanów, Czeputkę, Motwicę i Rozwadówkę. Śmiało można ją określić mianem mini obwodnicy Sosnówki.

Więcej o remontowanych odcinkach:
Sosnówka: Droga Romanów-Czeputka-Motwica-Rozwadówka wkrótce przejdzie remont <<==>> LINK

Remont drogi zostanie wykonany tuż po żniwach. – Miejmy szacunek dla pracy rolników i nie przeszkadzajmy w tym najbardziej gorącym okresie na wsi. Zaczekamy kilka miesięcy i wtedy zaczniemy przekształcać gminę w plac budowy – przybliża termin nasz rozmówca. A w planach drogi przez kolejne miejscowości. – Pogorzelec, bardzo zniszczona droga, Przechód i inne. Staram się nie spoczywać na tym, co zrobione, bo moja misja trwa. Ciągle staram się pozyskiwać środki, remontować kolejne odcinki dróg i nie tylko. Niedługo będzie przetarg na drogi gminne, kamienne, gdzie taka technologia jest wystarczająca. Moja książka ma wiele rozdziałów, ja ją cały czas piszę i na razie nie zamierzam kończyć.

Galeria zdjęć obrazująca drogę „przed” i „po” realizacji zadania:
Jedna droga – trzy inwestycje: Romanów – Czeputka – Motwica <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Gmina Sosnówka
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama