Reklama

Rakowiska: Zabawa pod gwiazdami w Rakowiskach (galeria)

Stowarzyszenie Rozwoju Rakowisk zaprosiło miłośników tańca na zabawę pod gwiazdami z DJ Zbyszkiem. Dyskoteka pod chmurką miała miejsce w sobotę 20 sierpnia. Bawiono się na placu gminnym w Rakowiskach. Wstęp wolny dla każdego chętnego. Co prawda obowiązywała cegiełka "na didżeja" a i własny koszyczek piknikowy na pewno przydał się tego wieczoru i nocy. Niebawem FILM!

Dariusz Plażuk, przewodniczący Rady Gminy Biała Podlaska a jednocześnie członek Stowarzyszenia Rozwoju Rakowisk i mieszkaniec miejscowości:
– To już kolejna, udana zabawa w Rakowiskach. W tym roku jednak pierwsza. Planowaliśmy organizację potańcówki już wcześniej ale jak nie psikus pogodowy to inne przeciwności losu nie pozwalały nam dopiąć organizacji i zaprosić na potańcówkę pod gwiazdami. Myślę jednak, że mieszkańcom Rakowisk należy się taka zabawa, oderwanie od codzienności, wyjście z domów, integracja, poznanie sąsiadów.

Bawią się bardzo wesoło!
Zabawa pod gwiazdami w Rakowiskach sprawdziła się w sobotę 20 sierpnia ale i sprawdziła się w latach wcześniejszych. Potańcówki były tak liczne, że osoby w nich uczestniczące liczono w setkach. Warto podkreślić, że jest to zabawa koszyczkowa. Uczestnicy proszeni są o wzięcie ze sobą zarówno „coś mokrego” jak i „coś na ząb”.

Muzykę podczas zabaw w Rakowiskach zapewnia miejscowy DJ Zbyszek. Uczestnicy i organizatorzy serdecznie dziękują za otwartość i chęć współpracy podczas minionych ale i liczą na kolejne imprezy z muzyką DJ Zbyszka. Miksowane przeboje są tak dobrane, że odpowiadają i nastolatkom i tym w średnim wieku i tym już starszym którzy z numeru na numer coraz śmielej idą w tany.

Centralny – uniwersalny – plac w Rakowiskach
Mieli nosa ci którzy postanowili zainwestować w miejsce na którym odbywała się zabawa. To centralny plac w Rakowiskach. Gminie Biała Podlaska i Sołectwu Rakowiska udało się wymienić grunty z jedną z mieszkanek. Teren rekreacyjny którym stał się plac znajduje się przy ulicy Wspólnej a dosłownie po drugiej stronie drogi znajduje się Samorządowe Przedszkole im. Zaczarowana Kraina. Wybudowana scena, altana, ławki, plac zabaw, siłownia, boisko „orlik” ze sztuczną nawierzchnią to znakomite i pełne możliwości miejsce z którego korzystają dzieciaki ale i sami mieszkańcy Rakowisk.

W ostatnim czasie udało się dodatkowo przesunąć scenę w głąb placu a teren przed sceną i dojście do niej wyłożyć kostką brukową.

Rakowiska z fontanną? Dlaczego nie?
W tym roku chcemy dodatkowo doprowadzić do naszego placu sieć wodociągową. Nitka gminnego wodociągu pozwoli nam na budowę źródełka, wodopoju czy też małej stylowej fontanny. Już poprzednie ale to szczególnie lato pokazało, że susza narasta i będzie nam doskwierać coraz bardziej. Otwarte źródło wody czy to w postaci minifontanny czy – tak jak planujemy – na prawdę czegoś pięknego – pozwoli wzmocnić atrybuty tego miejsca a być może stanie się ten plac i to miejsce znakiem rozpoznawalnym Rakowisk i jeszcze bardziej skusi mieszkańców sąsiadującego z nami miasta do odwiedzin naszej miejscowości. Mieszkają tu otwarci, gościnni, spokojni ludzie. Zapraszamy do nas na kolejne wydarzenia! – zachęca Dariusz Plażuk.

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia, tekst i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama