Reklama

Wypadek w Białej Podlaskiej: Kierujący hulajnogą i rowerzysta zderzyli się na ścieżce rowerowej

Wczoraj wieczorem na ścieżce rowerowej przy ulicy Janowskiej doszło do czołowego zderzenia jednośladów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący hulajnogą 31-latek, jadąc nieprawidłową strona ścieżki zderzył się z rowerzystą. W wyniku zdarzenia drugi z mężczyzn z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Do wypadku doszło wczoraj przed godziną 21.00 na ścieżce rowerowej przy ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący hulajnogą elektryczną 31-letni bialczanin, jadąc nieprawidłową stroną ścieżki, zderzył się z jadącym z przeciwka rowerzystą. Drugim jednośladem kierował 37-letni mieszkaniec miasta.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał cyklista, który przewieziony został do szpitala.

Teraz policjanci wyjaśniać będą okoliczności tego zdarzenia. Apelujemy o rozwagę na drodze przypominając, że kierujący jednośladami to tzw. „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie zdarzenia nie chronią ich poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa. Niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama