Reklama

Gm. Biała Podlaska: Nowy wóz strażacki już w garażu OSP Sitnik

OSP Sitnik już z nowym wozem strażackim, 18 sierpnia pojazd dotarł do jednostki. Wóz bojowy Renault D-16, zastąpi wysłużonego Jelcza.

Przypomnijmy, że gmina Biała Podlaska dostała dofinansowanie na zakup wozu z budżetu państwa w ramach dotacji MSWiA w wysokości 400 tys. zł. OSP Sitnik była jedną z 304 jednostek w całym kraju, która otrzymała pieniądze na ten cel. Gmina ze swojego budżetu dołożyła 515 tys. zł, co daje razem kwotę 915 tys. zł.

 Renault D-16 ma zbiornik na wodę o pojemności 3 tys. litrów, zbiornik pianotwórczy o pojemności 300 litrów, węże i działko gaśnicze zdolne podać wodę o dużej wydajności i na dużą odległość. – Samochód na pewno nam się przyda, nasz Jelcz ma już 22 lata, więc jest już dość wysłużony. Z racji, że nasza jednostka włączona jest do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego mamy dużo wyjazdów, nowy wóz bardzo nam ułatwi pracę – zaznacza Bogdan Liniewicz, prezes OSP Sitnik.

 Dodajmy, że taki sam wóz bojowy Renault D-16 znajduje się już na wyposażeniu jednostek OSP w Sworach i Sławacinku Starym.

Zdjęcia: UG Biała Podlaska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama