Reklama

Nauka przedmiotów ścisłych z Nową Erą. Dlaczego warto zainteresować się podręcznikami tego wydawnictwa?

Przedmioty ścisłe, takie jak biologia czy chemia od zawsze ciekawiły uczniów szkół średnich. Przede wszystkim umożliwiają one zrozumienie, z czego składa się obecny świat, a także jakie procesy odpowiedzialne są za jego prawidłowe funkcjonowanie. Na lekcjach biologii można poznać informacje o budowie organizmów, a podczas zajęć z chemii dowiedzieć się o syntezach oraz interesujących reakcjach pomiędzy różnymi substancjami. Tę niezwykle ważną wiedzę warto samodzielnie utrwalać i powtarzać. Pomocne okażą się w tym zadaniu podręczniki z Nowej Ery.

Nowa Era to wydawnictwo, które publikuje opracowania szkolne od lat spełniające najwyższe wymagania zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Ich książki przygotowały do matury licznych maturzystów, zapewniając im wysokie wyniki z każdego przedmiotu. Dlaczego repetytoria Nowej Ery są doskonałym źródłem wiedzy o biologii i chemii?

Przemyślana forma przekazu 

Wydawnictwo zwraca szczególną uwagę na sposób, w jaki przekazuje informacje w swych podręcznikach. Treść książek jest starannie opracowana, tak aby każdy mógł korzystać z nich podczas nauki do ważnych egzaminów. W zbiorach podkreślane są najważniejsze pojęcia, które dodatkowo ilustrują liczne schematy i fotografie z opisami. W podręcznikach do biologii lub chemii można znaleźć przykłady doświadczeń ukazujących realne zastosowanie poznanych wiadomości. 

Nowa Era zachęca również do dalszego zaznajomienia się z tematami poprzez umieszczanie w swych książkach intrygujących ciekawostek. Takie rozwiązania można znaleźć w podręczniku „Biologia na czasie 1. Zakres podstawowy”, w którym opracowano specjalną część zatytułowaną „dowiedz się więcej”. Umożliwia ona dokładniejsze zapoznanie się z treścią poszczególnych rozdziałów, dzięki czemu zachęca uczniów klas pierwszych do systematycznej nauki biologii. Wszystkie te elementy przyczyniają się do najwyższej jakości opracowań wydawnictwa Nowej Ery, przez co są one doskonałym materiałem edukacyjnym podczas poznawania przedmiotów ścisłych. 

Przygotowanie do matury 

Wiele osób w szkole średniej decyduje się na przystąpienie do matury z biologii i chemii. Pozytywny wynik tych egzaminów umożliwia rekrutację na liczne kierunki studiów. Przygotowania należy rozpocząć od rozszerzania przedmiotów ścisłych, systematycznej nauki i sprawdzania poziomu swojej wiedzy. 

Nowa Era jest autorem podręczników i kart pracy, będących doskonałym narzędziem do edukacji. W serii „To jest chemia” znajdują się specjalne opracowania dedykowane dla uczniów rozszerzających chemię. Zbiory o zakresie rozszerzonym przypisane są do każdego roku nauki w liceum oraz technikum. Takie samo rozwiązanie oferuje cykl „Biologia na czasie”. 

Ponadto wydawnictwo zdecydowało się na publikacje maturalnych kart pracy, utrwalających zdobyte na lekcjach informacje. Zadania te z pewnością sprawdzą się podczas przygotowań do egzaminu maturalnego, a także będą doskonałym sposobem na powtórkę do sprawdzianu. Właśnie dlatego warto zdecydować się na zakup książek Nowej Ery.

 

opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama