Reklama

Kultura: Grand Prix dla „Klawej Ferajny” z Białej Podlaskiej

Kapela "Klawa Ferajna" z Białej Podlaskiej wywalczyła główną nagrodę Grand Prix na drugiej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Podwórkowych, który odbył się w dniach 13-14 sierpnia w Inowrocławiu. 

W konkursie uczestniczyło 13 kapel z różnych zakątków Polski – łącznie 84 uczestników. Jury decydując o przyznaniu nagród oceniało emisję głosu i walory brzmieniowe, intonację, precyzję rytmiczną, zróżnicowanie dynamiczne, dokładność artykulacyjną, poczucie humoru i kontakt z publicznością. 

Kapela „Klawa Ferajna” działa już od ponad dekady. Muzycy grają piosenki i utwory instrumentalne z tak zwanego „folkloru miejskiego”, m.in. z lwowskich i warszawskich podwórek. W repertuarze mają także własne kompozycje. Kapela często koncertuje i bierze udział w przeglądach i festiwalach na terenie całej Polski. Oprócz ostatniej nagrody ma swoim koncie mają również inne cenne nagrody i wyróżnienia, wśród nich m.in. Grand Prix na Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Łęcznej czy I miejsce na 36. Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego w Przemyślu. 

Więcej o kapeli przeczytasz w naszym materiale: Klawa Ferajna – zabawna kapela.

 

Źródło / zdjęcie: Facebook / Powiat Inowrocławski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama