Reklama

Biała Podlaska: Murem za Dyrektorem. Koncert w geście solidarności

Termin wydarzenia: 19 sierpnia 2022
, godz. 18:00
Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają na koncert, który odbędzie się 19.08.2022 o godz. 18:00 w Sali Koncertowej ZSM bądź na dziedzińcu Szkoły. Koncertem tym pracownicy szkoły chcą wyrazić swoją solidarność z dyrektorem Waldemarem Maciejem Robakiem, oraz jednogłośny sprzeciw wobec decyzji Departamentu Szkolnictwa Artystycznego, która w ostatnich dniach wstrząsnęła środowiskiem Zespołu Szkół Muzycznych.

Zgodnie z decyzją dotychczas pełniącego obowiązki dyrektora pana Waldemara Macieja Robaka ma zastąpić osoba zupełnie niezwiązana z bialskim środowiskiem muzycznym.

Dyrektor Waldemar Maciej Robak to osoba związana z bialską Szkołą Muzyczną od 1986 roku. Funkcję dyrektora Szkoły pełnił nieprzerwanie od roku 1997.

Pan Robak to człowiek oddany szkole, każdego roku pracujący nad podnoszeniem jakości jej funkcjonowania. To dzięki Jego staraniom powstała w Białej Podlaskiej Szkoła Muzyczna II stopnia. Był inicjatorem remontu budynku Szkoły. Jest pomysłodawcą Podlaskiego Festiwalu Instrumentów Dętych, którego zorganizował ponad 20 edycji. Dzięki organizacji cyklów koncertów „Muzyka u Radziwiłłów” na przestrzeni 25 lat Szkołę Muzyczną i Miasto odwiedziło wielu znakomitych artystów. Zorganizował niezliczoną ilość koncertów w murach szkoły oraz w przestrzeni miejskiej, współpracuje także Prezydentem Miasta Biała Podlaska oraz z bialskimi instytucjami kultury. Organizował koncerty w Zakładzie Karnym w Białej Podlaskiej oraz Domu Opieki Społecznej w Kozuli. Jako organizator życia muzycznego naszego Miasta przyczynia się do umuzykalniania mieszkańców. Wielokrotnie włączał się wraz ze Szkołą w działania charytatywne.

Jako pedagog Waldemar Maciej Robak ma ponad 30 letnie doświadczenie. Jest osobą niezwykle wrażliwą, empatyczną, wyrozumiałą, potrafiącą do każdego ucznia i sprawy podejść indywidualnie i z należytą uwagą. Prowadząc klasę saksofonu i przedmioty teoretyczne wychował wielu wspaniałych absolwentów, którzy kontynuują przygodę z muzyką na polskich i zagranicznych uczelniach i w instytucjach muzycznych, między innymi w bialskiej Szkole Muzycznej. Zawsze uśmiechnięty i z sercem na dłoni dba o dobrą – opartą na profesjonalizmie i koleżeństwie – atmosferę w Szkole.

Nauczyciele, Uczniowie i środowisko Szkoły Muzycznej w Białej Podlaskiej są głęboko poruszeni niesprawiedliwością decyzji DSA, tym bardziej, że jako kandydata na stanowisko dyrektora szkoły nie wzięto pod uwagę nikogo z jej pracowników ani z jej środowiska.

Z uwagi na wspaniałą współpracę, sympatię i szacunek, jakim darzymy Pana Waldemara Robaka i Jego dokonania podczas sprawowania funkcji dyrektora – piątkowym koncertem chcemy podziękować za zasługi dla Szkoły i wkład w rozwój bialskiego życia muzycznego, a przede wszystkim za wspaniałą atmosferę w Szkole przez te 25 lat.

materiał: Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama