Reklama

Łózecki Zespół „Kalina” wyróżniony podczas festiwalu „Sabałowe Bajania”

W Bukowinie Tatrzańskiej odbył się 56 Festiwal Folkloru Polskiego "Sabałowe Bajania", na którym Powiat Bialski reprezentował Zespół "Kalina" z Łózek. Śpiewaczki z Gminy Drelów wróciły do domu z wyróżnieniem w konkursie śpiewu grupowego.

Podczas przesłuchań 56. Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej, który odbywał się w dniach 11-14 sierpnia, komisja oceniła 53 gawędziarzy (37 dorosłych, 10 młodzieżowych, 6 dziecięcych), 53 instrumentalistów (30 dorosłych, 16 młodzieżowych, 7 dziecięcych), 39 śpiewaków solistów (27 dorosłych, 5 młodzieżowych, 7 dziecięcych), 41 grup śpiewaczych (30 dorosłych, 6 młodzieżowych, 5 dziecięcych), pary pytacy, drużby oraz starosty weselnego z jedenastu województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego.

Powiat Bialski reprezentował wyłoniony w trakcie Wojewódzkiego Przeglądu Kapel i Zespołów Śpiewaczych Zespół „Kalina” z Łózek, który wystąpił w kategorii dorośli w konkursie śpiewu grupowego. Śpiewaczki zaprezentowały pieśni ,,Czerez worożeńki”, ,,Korowaj ” i ,,Okseńka”, a za występ otrzymały wyróżnienie.

Powyższy repertuar obejmujący pieśni polskie i ukraińskie z czasów bojarskich zaproponowała przygotowująca członkinie zespołu do występu prezes Fundacji „Korzenie i Skrzydła” Aniela Halczuk.

Więcej o wojewódzkich eliminacjach:
Śpiewacy z Powiatu Bialskiego wystąpią na ogólnopolskich festiwalach <<==>> LINK

 

materiał, zdjęcie: sabalowebajania.pl
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama