Reklama

Reklama

ECKiW Roskosz: Zagraniczne staże zawodowe w Maladze

W minioną sobotę piętnastoosobowa grupa wychowanków Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy kształcących się w zawodzie: kucharz, fryzjer, cukiernik, sprzedawca, monter zabudowy i robót wykończeniowych, monter sieci i instalacji sanitarnych oraz mechanik pojazdów samochodowych wyjechała na dwutygodniowy staż zawodowy, który realizowany jest w miejscowości Malaga w słonecznej Hiszpanii.

Posłuchaj ważnego spotu:

Głównym celem realizowanego stażu jest wsparcie uczniów w nauce danego zawodu i poznaniu języka branżowego jak również kultury, tradycji, zwyczajów i organizacji pracy kraju przyjmującego, tego rodzaju doświadczenia zwiększają szanse młodzieży na znalezienie pracy po zakończonym procesie edukacji.

Od poniedziałku uczniowie rozpoczęli staże u lokalnych przedsiębiorców na terenie Malagi, odbywają się one w restauracjach, cukierniach, sklepach, salonach fryzjerskich, budowach i warsztatach samochodowych, gdzie młodzież ma okazję zdobyć cenne doświadczenie oraz poznać praktyczny charakter zawodów w których się kształci na terenie Polski. Udział w projekcie to także możliwość poznania zagranicznych standardów pracy jak również nowoczesnego wyposażenia stanowisk pracy. Doświadczenie i umiejętności zawodowe zdobyte za granicą zostaną potwierdzone certyfikatem oraz dokumentem Europass – Mobilność, który jest obecnie bardzo ważnym atutem przy poszukiwaniu pracy. Dla młodych ludzi, którzy już niedługo staną się absolwentami odbyte staże zagraniczne są ważną i wartą polecenia formą rozwoju zawodowego.

Oprócz codziennej pracy młodzież będzie doskonalić znajomość języka hiszpańskiego jak również uczestniczyć w zajęciach upowszechniających i ewaluacyjnych w ramach projektu. Uczestnictwo w stażu zawodowym jest doskonałą okazją na poznanie nowych ludzi, zobaczenie ciekawych miejsc, regionu, jego kultury i historii jak również poznanie smaków tradycyjnej kuchni hiszpańskiej.

Wyjazd młodzieży do Hiszpanii, poprzedzony był szeregiem działań przygotowujących, uczestnicy brali udział we wsparciu pedagogicznym, kulturowym, kursie języka hiszpańskiego obejmującym słownictwo branżowe jak również w warsztatach z projektowania i druku 3D oraz warsztatach ekologicznych. Podjęte działania zrealizowane zostały zgodnie z obowiązującymi standardami jakości w ramach projektu zagranicznych staży zawodowych, finansowanego ze środków programu Erasmus +

materiał: Europejski Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
tekst i zdjęcia: Katarzyna Bancarzewska sp. ds. współpracy międzynarodowej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama