Reklama

XI Powiatowy Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego do Romanowa (film) (galeria)

6 sierpnia Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójt Gminy Sosnówka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce zaprosili miłośników aktywnego wypoczynku na "XI Powiatowy Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego", którego trzydziestokilometrowa urokliwa trasa wiodła z Sosnówki do samego Romanowa. Sportowemu wyczynowi towarzyszyło wspólne ognisko i konkursy z nagrodami. Redakcja Radia Biper objęła wydarzenie patronatem medialnym. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i relacji filmowej.

Trasa rajdu rowerowego, w tym roku skrócona wobec lat poprzednich – o długości ok. 29,6 km wiodła przez miejscowości: Sosnówka – Rozwadówka – Motwica – Sosnówka – Przechód – Lipinki – Wygnanka – Romanów. Na rowery wsiadło blisko 200 amatorów czynnego wypoczynku. – Z roku na rok jest nas coraz więcej. Tego typu imprezy cieszą się dużym zainteresowaniem. Są chętni, bo robimy to przecież dla ludzi, którzy chcą sobie popedałować w fajnej, rodzinnej atmosferze, w swoim tempie, przez piękne obszary gminy Sosnówka – mówił podczas rozpoczęcia rajdu wójt Gminy Sosnówka Marcin Babkiewicz. – Jest gdzie jeździć, a dobudowuję kolejne drogi, żeby było coraz więcej możliwości, a przede wszystkim żeby było wygodnie i bezpiecznie.

Rowerzyści otrzymali specjalne pakiety startowe zawierające identyfikatory imienne, butelkę wody i gadżet z logo rajdu w postaci czapeczki. W trakcie wydarzenia miało miejsce ognisko z kiełbaskami, przeprowadzono konkursy z nagrodami, a dodatkowo nagrody zgarnęli najmłodszy i najstarszy uczestnik rajdu.

Rajd tradycyjnie cieszy się dużym zainteresowaniem. Mamy limit 150 osób, mamy też listę rezerwową i liczba uczestników to ponad 200 osób. Tegoroczny rajd jest rekordowy. Mamy stałych uczestników, którzy jeżdżą z nami już jedenaście lat, ale też całkiem nowych – przybliżyła szczegóły rajdu dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce Jolanta Mikulska. – W ubiegłym roku zrobiliśmy podsumowanie, bo był to jubileuszowy dziesiąty rajd i uczestnicy, którzy jechali z nami dziesiąty raz otrzymali upominki.

Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Wydarzenie odbyło się w ramach programu „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Jego celem jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego.

 

materiał: Radio Biper Gmina Sosnówka
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama